Kuusalu valla parimad laululapsed valitud

1151

Võistlejaid oli 23, maakondlikule konkursile läheb neist 6.

Pühapäeval, 31. märtsil oli Kuusalu rahvamajas valla laululaps 2013 konkurss-kontsert, mis kestis kaks tundi. Selle korraldas Kuusalu vallavalitsuse tellimusel Veljo Tormise Kultuuriselts.

Võisteldi viies vanuseklassis, võitjad lähevad Kuusalu valda esindama Harjumaa laululaps 2013 konkursile, mis tänavu toimub 26. ja 27. aprillil Kiili rahvamajas.

Kuusalu valla konkursi žüriisse kuulusid Hirvo Surva, Kadi Katariina Sarapik ja Maarja Aalmann.

Kõige nooremas, 3-4aastaste vanuserühmas osales üks laululaps, kes pääses edasi maakondlikule konkursile – Kuusalu poiss Paul Hendrik Pontus, keda juhendab ta ema Elina Aasa.

5-6aastasi lauljaid oli kaks. Žürii leidis, et kumbki neist Harjumaa laululapse võistlusele edasi ei lähe.

7-9aastaste vanuserühmas oli 7 võistlejat. Kuusalu valda läheb esindama Kolga kooli õpilane Sirli-Marit Sikka Kolga-Aablast, teda juhendab Külli-Katri Esken.

10-12aastaste vanusekategoorias oli 3 lauljat. Võitis Kuusalu kooli õpilane Kaspar Kiilaspää, kelle lauluõpetaja on Taavi Esko.

Kõige rohkem osalenuid oli 13-15aastaste vanuserühmas, kus valiti kaks võitjat – parim poiss ja tüdruk. Võistlejaid oli kokku 10. Tüdrukutest võitis ja maakonnakonkursile pääseb Kuusalu kooli õpilane Ode Pürg Kiiust, teda juhendab Külli-Katri Esken. Poistest oli parim Taavi Esko õpilane Toomas Parra Kuusalust.

Žürii otsustas anda eripreemia lauluõpetaja Külli-Katri Eskenile, kes juhendas võistlusel osalenud 23st lauljast 12 noort.

Kontserdi vaheajal esinesid Ljudmilla Loss-Maibergi tantsulapsed. Esinejaid teadustasid Kuusalu kooli 4. klassi õpilased Katriin Rüütsalu, Helena Tihane, Helena Urva, Hanna Greta Lee, Liisa Pent ja Oskar Paiste.

Eelmine artikkelTahmapõleng Perila külas
Järgmine artikkelKolka plaanitavasse Tasakaalukodusse ehitatakse põhuga soojustatud ridamajad