Vilistlane KASPAR AREN õpetab Aruküla koolis tänavatantsu

1912

Uusi huvilisi oodatakse grupiga liituma septembris, kuid trenne ja esinemisi vaatama saab minna juba praegu.


KASPAR AREN on õppinud tänavatantsu 2008. aastast.

Iga neljapäev on Aruküla kooli peeglisaal kaks tundi järjest valgustatud ning seintest kostub läbi hip-hopi rütme. Seal toimub tänavatantsu trenn noortele, treener on endine Aruküla kooli õpilane Kaspar Aren.

Hip-Hopi kultuur sai alguse 1970ndatel aastatel Bronxist, New Yorgist. Slummis liikus ringi palju gängstereid ja see oli New Yorgi tolleaegne kõige eluohtlikum koht, kus küsimusi lahendati võidu tantsimisega. Luges see, kellel olid kõige kõrgemad saltod ja kõige uuemad liigutused.

Tantsutrennide idee tekkis Kaspar Arenil eelmisel sügisel, kui tundis, et tahab kodukohale midagi tagasi anda: „Aruküla on mind nii palju aidanud ja toetanud. Olen siin üles kasvanud ja see on asi, millega ma saan enda tänu väljendada“.

Ta rääkis kooli direktori Aavo Mölsi ja Aruküla kultuuriseltsi juhataja Garina Toomingaga. Mõte kiideti heaks ja peagi leidis noormees ennast Aruküla noorte keskelt.

Kaspar Aren hakkas tänavatantsu õppima JJ-Street tantsukoolis aastal 2008: „Olin 16aastane, kui sellega alustasin. Kui kolm aastat hiljem hakkasin treenerina tööd tegema, olin ennast ise arendanud, vaadanud dokumentaalfilme ja teinud oma tolleaegse treeneriga väga palju eratrenne. Nüüd üritan kõike seda Aruküla grupile edasi õpetada. Treenerist paremat elukutset pole, sest noortega tegelemine annab nii palju positiivset energiat juurde.“

Aruküla tänavatantsugrupi õpilased, 14aastane Alvar Arandi ja 13aastane Kalev Villem jutustasid, et algne idee oli lihtsalt tantsimist proovima minna, kuid ära enam ei tahetudki tulla. Treener on nende hinnangul toetav ja julgustav, samas karm aga õiglane. Alvar Arandi lisab veel, et mõni tantsija oskab väga hästi tantsida, kuid ei oska seda edasi anda. Nende treener on aga pedagoog ja tantsija ühes kehas.

Kaspar Aren sõnab, tema jaoks on tähtis see, et õpilased ei käiks ainult trennis ning pärast kaht tundi koosveedetud aega ei mindaks lihtsalt laiali: „Soovin, et oleksime justkui üks pere, kes üksteist kasvatab ja õigel teel hoiab. Sellepärast tahangi korraldada Arukülas enda õpilastele erinevaid üritusi, mis ei pruugi alati tingimata tantsuga seotud olla.“

Esimene sellelaadne ettevõtmine oli 20. aprillil Aruküla käsitöökohvikus Vildi Villa, kus ta korraldas kõikidele tantsijatele filmihommiku. Üheskoos vaadati tantsufilmi „You Got served 2: Beat the world“. Kohal oli 12 noort nii Arukülast kui ka Tallinnast. Maiustada sai saiakeste ja pannkookidega.

Järgmisena võib Aruküla tänavatantsutruppi näha Raasiku valla talendijahi järelpeol, mis toimub 26. aprillil Aruküla kultuurimajas. Uusi noori alates 8-18 eluaastast oodatakse grupiga liituma septembris, kui algab uus kooliaasta. Trenne võib vaatama minna juba praegu. Kaspar Aren lisab, et on aga alati valmis kõigi küsimustele vastama aadressil kaspar@jjstreet.ee.