Viinistul tuleb kolm suveetendust

3113

Alates juuni lõpust on Viinistu Kultuuri- ja Konverentsikeskuses teatrietendused, tuleb ka kontserte ja näitusi.

Viinistu Kultuuri- ja Konverentsikeskuses ning kunstimuuseumis on alanud suveperiood. Möödunud nädalavahetus, eelkõige laupäevane ilus ilm tõi Viinistule taas palju rahvast.
Tegevjuht Raido Roostalu rääkis, et sügis-talvisel perioodil olid rannaresto pliidirauad kuumad nädalavahetustel või vastavalt tellimustele, eelmisest neljapäevast on uksed taas avatud igal päeval ning kohe oligi ilm selline, et tõi rohkelt külastajaid: „Tänavusel kultuurisuvel peaks Viinistul olema taas valikut kõigile. Juuni keskel saabub meile NUKU teatri trupp, viimased kümme korda etendub menukas lavastus „Dorian Gray portree“ Viinistul katlamajas. Augustis tuleb taas oma küla mees Mihkel Tikerpalu koos Viinistu visuaalteatritrupiga, noored näitlejad kordavad eelmisel suvel mängitud kaheosalist lavastust. Suve lõpuks on esinemisaeg broneeritud lavastusele „Sünnipäevapidu“.“
Traditsiooniliselt teeb Viinistul kontserdi Jäääär, esinema plaanivad tulla Hedvig Hanson, Riho Sibul ja Tõnis Mägi, Lenna ja Koit ning Rein Rannap ja Kristjan Kannukene.
Kunstimuuseumis on Raido Roostalu sõnul väljapanekut ringi sätitud, osad maalid on viidud lattu tähelepanust puhkama, asemele on toodud viimased täiendused Jaan Manitski erakogust. Tulekul on mitmed näitused. Juunis on tünngaleriis Marje Üksine näitus. Juulis pannakse välja August Künnapu tööd. Installatsioonidega näitust kavandab augustis klaasikunstnik Ivo Lill. Septembris on näitus Milvi Thaleimi loomingust.
Raido Roostalu: „Tundub, et Viinistu külastatavust mõjutab viimasel ajal päris palju tõsiasi, et üha rohkem inimesi leiab enda jaoks looduse. Lahemaa on linnakärast eemalduda soovijatele lihtsasti ligipääsetav, loodusturismi objektid on hästi eksponeeritud. Vahel on Viru raba parklas ja selle juures tee ääres nii palju autosid, et raske on mööda sõita. Päris paljud sõidavad pärast rabas matkamist edasi Pärispea poolsaarele, jõuavad ka Viinistule.“
Ta jutustas veel, et koolid on hakanud broneerima käike Mohni saarele. Kõige kaugem kool, kes lähiajal Mohnile tuleb, on waldorfkool Vilniusest, kohale sõidetakse ühistranspordiga, ollakse öö Mohnil.
Tegevjuht kõneles veel, et jaanipäeva paiku süüdatakse Viinistu muuli otsas traditsiooniliselt lõke: „Majutusasutusena järgime ohutusnõudeid ja külaliste heaolu ning süütame lõkke soodsate tuuleolude korral, vahel jaanilaupäeval, teinekord päev-kaks hiljem.“
Augusti viimasel laupäeval tähistatakse ka tänavu koos Viinistu külaseltsiga muinastulede ööd.
Küsimusele, kui palju külalisi käis eelmisel suveperioodil Viinistul, vastas Raido Roostalu, et orienteeruvalt 20 000. Tänavu oodatakse umbes 10protsendilist kasvu.
Ta lisas, et kuigi külastajaid on arvukamalt päikeseliste ilmadega, on päris palju ka neid, kes eelistavad Viinistule sõita just tormiilmaga, et läbi akna vaadata, kuidas lained löövad üle muuli.

Eelmine artikkelAnija vald sai õpilasmaleva jaoks ligi 4000 eurot
Järgmine artikkelKARMEN EVELI KAUGE Kehrast on Harjumaa meister orienteerumises