Viinistu rahvamaja sai uue fassaadi

2420
Viinistu rahvamaja uues kuues.

Viinistu Külaseltsile andsid rahvamaja korrastamiseks toetust EAS ja Kuusalu vald.

Varem oli Viinistu rahvamaja tuhmkollast värvi, alates juulist on roosakasvalge ja punaste ustega. Maja sai uue väljanägemise MTÜ Viinistu Külaselts eestvedamisel.
Fassaadi rekonstrueerimist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) 25 760 euroga, 4546,78 eurot omaosaluseks eraldati Kuusalu vallaeelarvest. Rekonstrueerimistööd tegi OÜ Soojustus ja omanikujärelevalvet viis läbi OÜ Ehitusekspert.
Rahvamaja soojustati, parandati vundamenti, pandi uus vooder. Tööga alustati märtsis, valmis oli juuli lõpuks.
Rahataotlusprojekti kirjutanud Laivi Kirsipuu ütles, et veel on panna peaukse katusealuse plaadid ning teha korda akende paled. Kuna maja on seest remontimata, tuleb järgmise suurema ettevõtmisena hakata koostama siseremondi projekti ning otsima rahastuseks võimalusi.
Laivi Kirsipuu: „Seni oleme rääkinud külaseltsis siseruumide täielikust ümberehitusest, kuid möödunud nädalal rahvamajas seminari läbi viinud SA Innove töötajad leidsid, et lava ei peaks lammutama ega uksi vahetama, piisaks remondist, sest vana on väärtuslik ja seda võiks hoida. Oleks ka rahaliselt soodsam. Kindlasti tuleb välja vahetada elektrisüsteem.“
Maja seinavärvi kohta sõnas ta, et esialgu ei pidanud välisuksed olema punased, aga valik tehti värvikaardi järgi ja kui uksed kohale toodi, osutusid arvatust teistsuguseks. Oli ka külaelanikke, keda punased välisuksed pahandasid. Kuid see väike eksitus viis selleni, et rahvamaja seinavärviga ollakse nüüd väga rahul. Koostöös arhitekt Andres Männiga valiti maja värv uste järgi ning külaelanikud on seda kiitnud.
Välisuksed ja aknad vahetati mullu samuti EASi toel. Külaselts sai EASilt selleks 10 131,60 eurot, Kuusalu vallaeelarvest omafinantseeringuks 870 eurot.
Kuusalu vald on Viinistu rahvamaja korrastamist toetanud seni kokku 10 147,78 euroga, kui arvestada juurde ka täiendavad summad rekonstrueerimistööde käigus selgunud lisakulutuste katmiseks.
Laivi Kirsipuu kõneles veel, et rahvamajja on vaja sisustust – saalitoole, kohvikulaudu, lavakardinaid. Ta pani eelmisel nädalal internetilehele kuulutus.ee üleskutse asutustele, et juhul, kui kusagil vahetatakse välja toole, laudu, kardinaid, võiks kasutatud mööbli annetada Viinistu rahvamajale.

Eelmine artikkelPõllumehed kinnitavad – tänavu tõotab tulla rekordiline viljasaak
Järgmine artikkelLoksa Sotsiaalkeskus likvideeritakse