Viinistu poodi Eesti Posti frantsiisikontor

1018

Eesti Post sulgeb 1. aprillil Viinistu statsionaarse postipunkti, mis oli seni Eesti kõige põhjapoolsem.

Aprillist hakkab Kuusalu vallas Viinistul postiteenuseid osutama kaupluse töötaja Eesti Postiga sõlmitud frantsiisilepingu alusel. Vastu võetakse liht- ja tähtkirju, postipakke ja rahakaarte. Saab ka tasuda makseid, võetakse vastu ajakirjanduse tellimusi ning müüakse postmarke ja –kaarte.

Postiteenuseid hakatakse osutama kolmel päeval nädalas paari tunni jooksul, postmarke ja – kaarte on võimalik osta kaupluse kogu lahtiolekuaja.

Postipakke saavad Viinistu inimesed edaspidi kätte Loksa postkontorist. Kui soovitakse, et postipakk toodaks koju, tuleb tellida kirjakandja. Koju tellitud kirjakandja võtab vastu kirisaadetisi, postipakke, vormistab raha­kaardi saatmise, maksete tasu­mise, aja­kir­jan­dustellimused, maksab välja pensioneid ja muid sotsiaal­toetusi. Lähimast post­kon­torist kaugemal kui 5 kilomeetrit on teenus tasuta.

Eesti Posti kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht Inge Suder selgitas iga konk­reet­se posti­punk­ti tööd.  Viinistu postipunkti kulutused ületasid 2008. aastal neli korda tulusid. Möödunud aasta jooksul võeti Viinistul vastu 8 tähtkirja, üks postirahakaart ja mitte ühtegi postipakki.

Tema sõnul on Eestis praegu 4 tegutsevat frantsiisikontorit. Aprillis avatakse peale Viinistu üks veel Jõelähtme vallas Neeme raamatukogus. Kahe kuu jooksul peaks neid lisanduma ligi kümme.

Eesti Post on Viinistu külasse paigaldanud uued postkastid. Sinna hakkab Inge Suderi kinnitusel jõudma post senisest varasemal kellaajal ning lehtede-kirjade kättetoimetamine ei sõltu enam ilmastikutingimustest.

Viinistu postipunktis töötanud Mare Maaniiduga lõpetatakse tööleping 31. märtsil. Kuna Mare Maaniit asub kaupluses tööle, hakkab ta edaspidi seal ka postiteenuseid osutama.

Eelmine artikkelVarastamine
Järgmine artikkel1. mail on Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas 7 mõttekoda