Harju aasta tegu on Kolgaküla rahvamaja taastamine

3438

Tiitlile aasta tegu oli esitatud maakonnast 10 kandidaati.

Möödunud neljapäeval, 26. märtsil kuulutati Saue vallas Veskitammi kultuuri­keskuses välja Harjumaa 2008. aasta tegijad. Tublimate tunnustamise korraldasid Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK), Harju maavalitsus, Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL) ja Kodukant Harjumaa. Otseülekannet sai vaadata internetis veebiküljel www.kullaauk.ee. Õhtujuhid olid HEAKi juht Kaupo Reede ja 10-aastane Johanna Saue vallast.

Aasta teoks nimetati Kolgaküla rahvamaja taastamine. Ettepaneku esitas Kuusalu vallavalitsus. Auhinnaks oli graveeringuga savist lauakell, mille valmistasid Mihkli Gildi keraamikud. Auhinna ja Harju maavalitsuse tänukirja võttis vastu MTÜ Kolgaküla Kultuuriselts juhatuse esimees Kunnar Vahtras.

Aasta teo auhinna võttis vastu Kolgaküla Kultuuriseltsi juhatuse esimees KUNNAR VAHTRAS.
Aasta teo auhinna võttis vastu Kolgaküla Kultuuriseltsi juhatuse esimees KUNNAR VAHTRAS.

Ta ütles, et ei osanud sellist tunnustust oodata: „Kuna sain kutse ja sel päeval oli linnas asjaajamisi, läksin vaatama. Et meie kultuuriseltsi auhinnati, oli meeldiv üllatus.”

HEAKi MTÜde konsultant Mari-Liis Dolenko rääkis, et aasta tegu valiti välja suhteliselt üksmeelselt. Et aasta teo tiitlile oli 10 kandidaati, otsustati välja anda ka eri­preemia.

Selle sai Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud vabaõhuetendus „Ernesaks ja Oamats” Raasiku rahvamaja ja selle juhataja Margit Eeriku ning MTÜ Tuulekell eestvedamisel. Etenduse kandidatuuri esitas aasta teo konkursile Raasiku vallavanem Andre Sepp.

Vabaõhuetenduste peakorraldaja Margit Eerik käis samuti austamisõhtul. Eripreemiana sai ta Mihkli Gildi keraamikute valmistatud savist toosi.

Üks eripreemia läks Raasikule - Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud vabaõhulavastuse eest. Korraldas MARGIT EERIK.
Üks eripreemia läks Raasikule – Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud vabaõhulavastuse eest. Korraldas MARGIT EERIK.

Margit Eerik rõõmustas: „Olen tänulik ja liigutatud, et meie tegu on märgatud Harjumaa kontekstis kõrgemal tasemel. Tublisid tegijaid on meie maakonnas palju ja seda enam on hea meel, et vaba­õhuetendust „Ernesaks ja Oamats” hinnati. Sain kinnitust – et teiste tublide hulgast silma paista, tuleb julgeda olla eriline ja omanäoline.”

Mari-Liis Dolenko märkis, palju oli silmapaistvaid kandidaate, kes on algatanud kogukonna jaoks olulisi ettevõtmisi, olnud eeskujuks ning nende tegemised on leidnud laiemat kõlapinda. Seetõttu jõuti pärast tuliseid vaidlusi kokkuleppele, et antakse välja 4 eriauhinda.

Komisjoni kuulusid HEAKist Kaupo Reede, Harju maavalitsusest Heino Alaniit, HOList Ruth Jürisalu, Kodukant Harjumaast Anu Altmets, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonist Sven Sester ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidust Elina Kivinukk.

Teised võitjad
Aasta ettevõtja tiitlile oli kandidaate 3. Auhinna sai eksportija ja valla ettevõtmiste toetaja AS Klaasimeister Kose vallast.

Aasta kodanikeühenduse auhinnale oli 9 kandideerijat. Tublimaks nimetati MTÜ Töötahe Keilast – annab tööd ja vahendab teenust erivajadustega inimestele.

Aasta toetaja valiti välja 6 kandidaadi seast. Selleks sai Haiba lastekodu vabatahtlik toetaja Jane Snaith Kernu vallast.

Eriauhinnad said veel ettevõtja Ene Lill Viimsist, Rae Valla Alevike ja Külavanemate Selts ning MTÜ Vanamõisa Küla Saue vallast.

Maakonna Sädeinimese kandidaate oli 17. Tiitli sai Tiiu Lõoke Kõue vallast. Üks nominentidest oli Loksa muusikakooli õpetaja Juule Laurend. Tema kandidatuuri esitasid Loksa muusikakool ja kultuurikeskus ning volikogu kultuurikomisjon. Juule Laurend juhendab naisansamblit ja muusikakooli koori ning õpetab ka soliste.

Eelmine artikkelVarastamine
Järgmine artikkel1. mail on Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas 7 mõttekoda