Monieris ja Loksa laevatehases sundpuhkused

999

Kiiu katusetehases puhatakse kaks kuud, laevatehases kuus nädalat.

Kuusalu vallas Kiius asuv katusekivitehas Monier teatas sel esmaspäeval, 30. märtsil kivivalmistamisega seotud töötajatele, et seoses ületootmisega pannakse tootmine seisma. Katusekivi tootmisega seotud 9 töötajat saadetakse mai- ja juunikuuks sundpuhkusele.

Monieri Baltikumi ja Soome müügijuht Richard Dobrus: „Puhkusele saadetud töötajatele makstakse nende kahe kuu eest keskmist töötasu sellest, mida nad on koos lisatasudega saanud. Meil on väga staažikad töötajad, hindame neid ning kergekäeliselt ei käitu nendega. Võtame kivitootmises korraks juhtme seinast. See aitab meie ettevõttel normaalselt toimida. Metallitsehhi töötajaid sundpuhkuse otsus ei mõjuta, nemad jätkavad tootmist.”

Richard Dobrus rääkis, et märtsi alguses 20-aastaseks saanud Kiiu katusekivitehasel, endisel Est-Steinil, on ka enne olnud raskeid aegu: „Kiius toodetud kivi on kvaliteetne ja hea materjal. Igaüks võib lapselapsele uhkelt öelda, et tema on seda tootnud. Kevadel peaks ehitusturg elavnema, näeme häid võimalusi koostöös korteriühistutega.”

Ka Loksa laevatehases langeb maikuus töömaht tunduvalt, kuna tellimused on muutunud. Seetõttu tehakse töötajatele ettepanek minna 4. maist kuni 14. juunini kollektiivpuhkusele. Kellel on saada väljateenitud korralist puhkust, neile soovitatakse  puhkus välja võtta. Sundpuhkuse eest tasutakse 60 protsenti tehase miinimumpalgast.

Töötama jääb värvitsehh, selle töötajaid puhkusele ei saadeta. Juunist peaks tehase normaalne töörütm taastuma.

Loksa tehases koondati mõni aeg tagasi kümmekond kontoritöötajat. Välismaalt tulnud töölised ja teised alltöövõtjad on lahkunud.

Eelmine artikkelVarastamine
Järgmine artikkel1. mail on Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas 7 mõttekoda