Ida-Harju ettevõtluspäeval oli 30 osalejat

1462

Ida-Harju Koostöökoda ning Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus korraldasid Kosel ettevõtluspäeva, et informeerida ettevõtjaid uue rahastusperioodi toetus- ja koostöövõimalustest.

MTÜ Ida-Harju Koostöökoda tegeleb uue rahastusperioodi 2014-2020 strateegia koostamisega. Ideede ja mõtete kogumiseks korraldas MTÜ koostöös Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusega piirkonna ettevõtluskonverentsi, mille osalejad sõnasid, et ootavad uuelt rahastusperioodilt abi töökohtade loomisel ning maapiirkondades suuremat tuge Leader-programmis osalemiseks.
Ida-Harju Koostöökoja tegevjuht Tiina Sergo lausus, et kõige rohkem osalejaid oli ettevõtluspäeval Koselt, kus on ka piirkonna suurim ettevõtlusaktiivsus, Aegviidu vallast oli huvilisi, kes küll ettevõtlusega veel ei tegele, kuid on sellest huvitatud. Ida-Harjust osalesid näiteks Raasiku vallavolikogu liige Kaido Kirsip ning Anija vallast volikogu esimees Jaanus Kalev.
Tiina Sergo sõnas, et varem pole ettevõtluspäeva sellisel kujul toimunud, kuid esdaspidi on plaanis muuta see traditsiooniliseks.
Ta märkis, et kõige rohkem tundsid osalejad huvi HEAKi ettekande vastu: „Uuriti, mis kuupäeval mingi meede avaneb, kuid see pole veel paika pandud, uue perioodi toetuste vastu oli väga suur huvi. Palju küsimusi esitati ka Töötukassale.”
Pärast ettekandeid oli osalejatele vestlusring, et selgitada, mida peaks tegema uuel rahastusperioodil teisiti ja paremini. Tiina Sergo sõnas, et eelkõige sooviti vähendada bürokraatiat.
Tegevjuhi sõnul on Leaderil uuel rahastusperioodil märkimisväärselt suurem roll, sest EAS on muutnud oma stardi- ja kasvutoetuste maksmist, teinud selle taotlemise  väikeettevõtjatele   keerulisemaks   ning   seetõttu   pööratakse   pilgud   rohkem   Leaderi   poole.
Koostöökoda esitles möödunud rahastusperioodi ettevõtlusseire tulemusi, tegevjuht lausus, et perioodi tulemused on head, ettevõtjad on olnud tublid ning eesmärgid saavutatud. Perioodil 2010-2014 said Leader-programmist toetust 43 ettevõtlusprojekti  kogusummas  465  976  eurot.
Ettevõtluspäeval tegi ettekande ka Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA), kes on Tiina Sergo sõnul uuel rahastusperioodil potentsiaalne koostööpartner.
Ida-Harju Koostöökoja tegevjuht ütles, et ettevõtluspäev andis uue strateegia koostamiseks kindlasti uusi mõtteid, kuid kõige tähtsam on see, et ettevõtjad tulid kokku, tutvusid ning tegid koostöö­plaane.

Eelmine artikkelLoksale koolinoorte mälumängu MV 2. koht
Järgmine artikkelPeningi koroonamängijad võitsid Eesti meistrivõistlustelt kaks medalit