Vihasoo lasteaias-algkoolis andsid tunde vilistlased

1220

Lasteaias tulid õpetajate päeval lapsevanemad kasvatajatele appi.

5. oktoobril tähistati õpetajate päeva. Paljudes koolides on kombeks, et sel päeval annavad tunde abituriendid. 6-klassiline Vihasoo kool on varasematel aastatel kutsunud õpetajateks Loksa kooli õppureid, kes Vihasoo koolis õpiteed alustanud. Tänavu otsustas kooli juhtkond tähistada  õpetajate päeva teisiti.

Reede hommikul saabusid Vihasoo koolimajja viis endist õpilast, kellel keskkool või kõrgkoolgi selja taga. Õppetöö ei käinud tavapärase tunniplaani järgi, vilistlased õpetasid aineid, millest neil endal kõige rohkem rääkida oli.

Martin Piispea õppis Vihasoo lasteaia-algkooli esimeses lennus, mis alustas kooliteed 1987. aastal. Ta rääkis õpetajate päeval lastele reisijutte, näitas pilte riikidest, mida on külastanud, ning toonitas, et tasub õppida võõrkeeli.

Pillidega tulid lastele tundi andma Riina ja Mart Nurmsalu. Riina Nurmsalu mängis flööti, Mart Nurmsalu kitarri ja lõõtsa, tehti ringmänge ja lauldi. Veel olid kaasas suupill, vilepillid ja väike trumm, mida õpilased proovida said.

„Tundus, et lastel oli huvitav. Õpetajad kartsid, et ulakate poistega võib keeruline olla, aga tegelikult oli nendega kõige lihtsam, ju nad said end välja elada,“ ütles Riina Nurmsalu. Ta läks 1. klassi 1990. aastal, Mart Nurmsalu 1999. aastal.

Maarja Kütt oli reedel Vihasoo koolis eesti keele ja kunsti­õpetaja. Ta luges lastele „Kunksmoori“, õpilased pidid selle järgi raamatule illustratsioone joonistama.

„Sel päeval tundus, et lapsed on hullemaks läinud. Minu meelest meil olid kõik väga paid, praegu taheti aga end rohkem näidata. Muidu oli koolis kõik omal kohal – direktor ja õpetajad samad,“ jutustas Maarja Kütt. Tema alustas Vihasoos kooliteed 1995. aastal.

Mihkel Allemann õpetas kehalist kasvatust, mängis vanemate klassidega õues jalgpalli, noorematega saalis rahvastepalli.

„Olin juba kahel aastal õpetajate päeval õpetaja olnud, enamvähem oli teada, mis ees ootab,“ ütles Mihkel Allemann, kes läks Vihasoo kooli 2000. aastal.

Ta lisas, et kool oli veidi muutunud, klassidesse olid arvutid ilmunud, mõned klassiruumid vahetusse läinud ja koolikell ei plärisenud enam, vaid mängis meloodiat.

Õpetajatel kohvitund
Vihasoo kooli õpetajad osalesid hommikul vilistlaste tundides, päeval oli neil oma kohvitund, kus Meira Eesti esindaja Tiit Trolla tutvustas erinevaid kohvisorte. Kuni lasteaiaõpetajad olid kohvitunnil, tegelesid lastega lapsevanemad Tiina Trolla, Svetlana Kuljakova, Priit Ratassepp ja Külliki Praks.
Koolipäeva lõpus esinesid lapsed õpetajatele.

„Täna kõlasid sügise ja õpetajate päeva laulud eriti vahvalt,“ lausus Vihasoo lasteaia-algkooli direktor Marika Astor pärast erilist koolipäeva.

Ta ütles, et kutsus õpetajateks 30 vilistlast. Kutsele vastasid 8-9 endist õpilast, kellest tulla sai 5.

Kuna on juubeliaasta, ootab ta vilistlasi terve õppeaasta jooksul praeguste õpilaste ja õpetajatega kohtuma ning tunde andma.

Märtsis toimub Vihasoo lasteaias-algkoolis neljas kodulookonverents, mis on sel aastal pühendatud kooli ajaloole.