Velko AV uue haldusjuhi põhitöö on olnud võlglastega tegelemine

3548
Velko AV uus haldusjuht ANGELIKA VARIS tõdeb, et majades, kus on korteriühistud, on ka võlglasi vähem.

Et võlgu kiiremini kätte saada, alustas Anija valla OÜ Velko AV koostööd inkassofirmaga.

Juulikuust töötab Anija vallale kuuluva OÜ Velko AV haldusjuhina Angelika Varis, kes töötas enne seda Velkos lühikest aega kinnisvarahaldurina. Ta on lõpetanud sisekaitseakadeemias korrektsiooni eriala  ning töötas 12 aastat Tallinna vanglas. Aasta enne sealt koondamist kolis Anija valda, seepärast hakkas ka uut tööd otsima kodule lähemal.
Haldusosakonna juhi töö on peale osakonna töö korraldamise veel korterelamute haldamine, korteriühistute loomine ja võlglastega tegelemine. Angelika Varise sõnul on kõige töömahukam ja põhiline tegelda võlglastega.
„Seni puudus selles osas järjepidev töö, seetõttu oli ka võlglasi väga palju. Paljudel inimestel oli arusaam, et midagi ei juhtu, kui nad kommunaalteenuste eest ei maksa. Mina leian, et ainult siis võib loota tulemusi, kui tegeleme võlglastega pidevalt,“ arvas ta.
Seetõttu reageerib uus haldusjuht kohe, kui mõnel elanikul on jäänud kommunaalteenuste arve jäänud tähtajaks maksmata: „Et mitte lasta kasvada võlal suuremaks, peaks tegelema kohe, hiljem on inimesel seda veel raskem tasuda. Ning ka minul on lihtsam saata kohe välja teade, kui hakata pärast võlglastega sõlmima maksegraafikuid või suhtlema inkassofirma või kohtuga.“
Kuigi Kehra kommunaalteenuste eest ollakse endiselt palju võlgu – võlglasi on praegu umbes 60 ning nende võlg Velkole kokku 68 000 eurot, on Angelika Varise kinnitusel tehtud viimase kuuga märkimisväärseid edusamme, sest varem oli koguvõlg 100 000 eurot.
„Sageli piisab juba sellest, kui saata välja meeldetuletus ning väiksemaid võlgu hakatakse tasuma,“ märkis ta.
Oma teates on Velko pakkunud välja võimaluse võlg mõistliku tähtajaga tasuda või tulla kohapeale maksegraafikut sõlmima. Neilt, kes sellest hoolimata võlgu tasuda ei soovi, püüti see seni kätte saada maksekäsu kiirmenetluse abil. Kui ka see ei andnud tulemusi, anti asi lahendada kohtutäiturile. Suurimatel võlglastel on Velkole kommunaalteenuste eest tasumata umbes 4000 eurot, kahte suure võlglase korterit kohtutäitur praegu müüb.
Kuna sedasi võlgade kättesaamine on pikk ja aeganõudev, hakkas Velko AV augustist tegema koostööd inkassofirmaga OK Incure – firma ostab Velkolt võlanõuded ja nõuab need ise sisse.
„Kui võlgnik meie kirjadele ei reageeri, anname nüüd võlanõude inkassole. Kohut me päriselt ei välista, kuid praegu tundub, et inkasso kaudu võlgade kättesaamine on tulemuslikum. Võlgnikul tuleb siis muidugi arvestada võimalike lisakuludega,“ ütles Angelika Varis. Neis majades, kus on olemas korteriühistud, tegelevad ühistud ise võlglastega. Haldusjuht märkis, et korteriühistutes kasutatakse võlgade kättesaamiseks erinevat praktikat, kõige rohkem eelistatakse neid nõuda ilmselt kohtu kaudu. Neid kortermaju, mille ühistu on tellinud Velkolt haldusteenust, aidatakse võlglastega tegelemisel.
„Üldiselt on korteriühistutega majades võlglasi vähem. Seetõttu on soovitus ka ülejäänutel koopereeruda ja moodustada korteri­ühistud,“ lausus Angelika Varis.
Velko on valmis ühistu loomisel aitama: „Möödunud nädalal registreeriti Kooli tänav 6 korteri­ühistu. Selle esimene asutamiskoosolek suve algul ebaõnnestus, sest inimesed ei teadnud, mis on ühistul ja ühisusel vahet. Leppisime siis kokku, et teen neile väikese infotunni, siis saavad otsustada. Ja augustis oli ühistu edukas asutamiskoosolek.“

Eelmine artikkelAnija vallasekretär töötas enne Lõuna-Eestis
Järgmine artikkelMiks Loksa ja Suurpea vahelisel teel on Kasispea silt?