Vargad viisid Loksa lasteaiast radiaatorid, torud, kraanid

1621

Loksa lasteaia maja seisab rohkem kui pool aastat remondiootuses tühjalt.

Loksa lasteaed tegutseb mullu augustist endises vene koolimajas, sest oma majas pidid algama renoveerimistööd. Loksa linnale on lubatud maja remondiks riigi kohalike investeeringute toetuse (KOIT) kavast 1,4 miljonit eurot (21,9 miljonit krooni). Renoveerimisprojekti kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot, Loksa linna 15protsendiline omaosalus on 210 000 eurot (3,28 miljonit krooni). Loksa linn sai aastaid tagasi, kui laevatehas kuulus veel Taani kontsernile Maersk, selle omaniku A.P. Moelleri sotsiaalfondist omaosaluse toetuseks ligi 5 miljonit krooni. Osa sellest summast on kulunud renoveerimisprojekti koostamiseks.

Ehitustööde algus on lasteaiamajas veninud, seni pole veel ehitajat välja valitud. Loksa linnavalitsus korraldas eelmise aasta lõpus riigihanke lasteaia renoveerija leidmiseks, kuid tühistas tulemused, kuna pakkumused olid liiga kõrged.

Uues hange kuulutati välja 7. veebruaril, pakkumuste esitamise tähtaeg on 1. märts.

Loksa lasteaed on ehitatud tüüpprojekti järgi, samasugused on näiteks ka Kuusalus ja Arukülas. Tühjalt seisnud lasteaiahoone ahvatles Loksal metallivargaid, 10. veebruaril sai politsei avalduse, et majas on käidud sees, ära viidud radiaatorid, torud ja kraanikausside juurest ka metallkraanid.
Sõnumitooja palus varguse kohta kommentaari Loksa linnapealt, kuid ta ei soovinud infot anda.

Samalaadne vargus juhtus Loksal ka paar-kolm aastat tagasi, kui metallivargad tegid ühe ööga tühjaks Nooruse 6 endise lastesõime, millest mõned aastad varem oli välja kolinud õmblustsehh. Linnavalitsus püüdis hoonet tulutult müüa. Praeguseks on Nooruse 6 hoone lammutatud.

Eelmine artikkelSisse murdmine Loksal
Järgmine artikkelMAI ERBELE anti üle Raasiku valla aukodaniku tunnistus