Loksa volikogu valis VÄRNER LOOTSMANNI linnapeaks 12 poolthäälega.
Loksa linnavolikogu istungil neljapäeval, 23. novembril oli päevakorras linnapea valimine. Loksa 15 volikoguliikmest olid kohal 13. Viimaste valimistega on volikogus 13 volinikku Keskerakonna nimekirjast ja 2 IRLi nimekirjast.
Volikogu esimees Rein Heina teatas, et volikogus on moodustatud Keskerakonna fraktsioon, mis on 13liikmeline, ja luges ette fraktsiooni ettepaneku – valida Loksa linnapeaks senine linnapea Värner Lootsmann.
Ilmi Ternovskaja ütles, et tema ja Ignar Tamsalu teevad ettepaneku valida linnapeaks Andres Kaskla. „See on Loksa rahva soov,“ selgitas ta ning soovis ette lugeda, miks Värner Lootsmann ei sobi Loksa linnapeaks. Rein Heina ei andnud selleks Ilmi Ternovskajale sõna, viidates Loksa linna põhimäärusele.
Istungil viibinud abilinnapea Andres Kaskla sõnas, et ei soovi kandideerida, kuna temaga ei konsulteeritud eelnevalt. Valimissedelitele kirjutati Värner Lootsmanni nimi.
Ilmi Ternovskaja soovis, et linnapea kandidaat tutvustaks, mida nelja aasta jooksul kavatseb Loksal teha. Rein Heina pani hääletusele, kas nõutakse tutvustamist. Selle vastu olid 12 rahvaesindajat, poolt oli Ilmi Ternovskaja.
Salajasel hääletamisel olid Värner Lootsmanni linnapeaks valimise poolt 12 volikoguliiget, üks sedel oli kehtetu.
Värner Lootsmann tänas volikogu ja avaldas lootust, et koostöö on asjalik, nagu on seni olnud kõigi nendega, kes tahavad koostööd teha. Talle kingitud lilled andis linnapea edasi linnasekretäri asendajale Airi Öösalule, põhjendades, et Airi Öösalu võttis linnasekretär Karin Kaselt ameti üle ja on sellega hästi hakkama saanud.
Värner Lootsmann on Loksa linnapea olnud alates 2010. aastast. Ta on aastaid juhtinud Eesti Keskerakonna Harju piirkonda ning hiljutiste kohalike valimistega valiti taas Kuusalu vallavolikogusse, mille liige on olnud alates 2009. aasta valimistest.
Loksa linnavalitsus
Teine päevakorrapunkt oli linnavalitsuse koosseisu kinnitamine ja eelmise linnavalitsuse ametist vabastamine. Värner Lootsmann ütles, tal on hea meel, et linnavalitsus on saanud hästi hakkama. Ta tegi ettepaneku moodustada uus linnavalitsus samuti viieliikmeline, nagu on olnud seni. Linnavalitsusse kinnitada ametikohtade järgi abilinnapead Andres Kaskla ja Hilleri Treisalt ning liikmeteks Viktor Fjodorov ja Õnne Teern. Linnavalitsusse kuulub ja selle tööd juhib linnapea.
Uue linnavalitsuse kinnitamise poolt olid kõik kohalolnud volikoguliikmed. Loksa linnavalitsuse liikmed kuuluvad Eesti Keskerakonda.
Ilmi Ternovskaja pöördus pärast istungit Sõnumitooja poole ja rääkis, et kuna talle ei antud istungil sõna, soovib ajalehe kaudu avalikustada põhjendused, miks Andres Kaskla oleks sobinud linnapeaks. Põhjendused olid loetletud kirjalikus ettepanekus: „Ta tunneb elanikke ja abistab neid reaalselt, mitte ei luba. Ta arvestab elanike ettepanekutega, tunneb oma tööd, on kursis Loksa plusside ja miinustega. Ta kandideeris volikogusse ja sai hea tulemuse. Ka Loksa elanikud soovivad linnapeaks Andres Kasklat.“
Veel palus Ilmi Ternovskaja avaldada loetelu, mille ettelugemist istungil ei võimaldatud – ta soovis tutvustada Loksa tänavatel inimestelt kogutud ütlusi selle kohta, miks Värner Lootsmann ei peaks olema linnapea: „Loksal puuduvad rahvakoosolekud. Loksa Elu ei kajasta Loksa tegelikku elu, igas lehes on olnud seni linnapea pilt. Linnavalitsuses on liialt palju ametnikke. Loksa arengukava on täitmata. Sotsiaaltöö ei toimi Loksal. Keskküte on kallis. Kõik on ära müüdud, aga kuhu on saanud müügiraha. Noorte vaba aeg on sisustamata, puuduvad teatriõhtud. Kultuurimaja juht on 73aastane. Lasteaias puudub kooliks ettevalmistusrühm. Suvel on ujula kolm kuud kinni. Linnavalitsuse pearaamatupidaja on ka 9 korteriühistu raamatupidaja. Eesti keele õpe puudub venekeelsele elanikkonnale. Valgejõe äär ja mererand on koristamata. Ametnikud sõidavad linna bussiga ringi. Linnapea saab mobiiltelefoni kasutada piiranguteta, kulude eest tasutakse linnaeelarvest.“