Vallavanem – esinduspersoon ja vallamaja selgroog

890

Kuusalu vallavanem ja vallavalitsus on möödunud nädalast järgnevaks neljaks aastaks pandud ametisse. Suuri muutusi pole, vallaelu üle hakkavad täidesaatva võimuna otsustama samad inimesed, kes on kohalikus poliitikas toimetanud ka seni. On kaasatud üks uus tulija, juristiharidusega noor, nagu vallavanem usutluses ütleb – maskuliinse mõtlemise kõrvale ka naiselikumat ja nooremat suhtumist.

Anija ja Raasiku vallavolikogud läksid teist teed, vallavanema valimiseks on välja kuulutatud konkursid. See on toonud esile vastakaid arvamusi. Anija vallas on uudis vastu võetud rahulikumalt, ehkki seal pole varem vallavanemat konkursikorras otsitud. Palju ägedamalt on reageeritud Raasiku vallas, kus arutatakse avalikult ja isekeskis, saadetakse kirju, avaldatakse neid Facebookis.

Vallavanem on valla igapäevajuht, esindusisik ja vastutaja, ametnike tööletõukaja ja kontroll, vallarahva ärakuulaja ning kogu valla visiitkaart väljaspool. Äsjalõppenud valimiste ja uute koalitsioonide moodustamise järel on Harjumaale tekkinud niiöelda kutseliste vallavanemate seltskond, kes otsib tööd. Lähiajal selgub, kas kandideerivad nemad omavahel või on ka teisi soovijaid. Jõudu kandideerijatele ning valijatele-otsustajatele!

Eelmine artikkelKuusalu valla ujumise meistrivõistlustel rekordarv osalejaid
Järgmine artikkelRaasiku vallas asutati heategevuslik Lions-klubi