LEADER-raha – oluline tugi kohalikus elus

750

Oleme selles lehenumbris pööranud tavapärasest põhjalikumalt tähelepanu LEADER-temaatikale. Esiküljel algab ja tagapool jätkub ulatuslik ülevaade Arenduskoja LEADER-rahva õppereisist Austriasse.

See, kuidas nähtut püütakse lahti mõtestada kodukandi konteksti arvestades ning otsitakse suundi, mil moel oma tegevusega minna tulemuslikumalt edasi, annab tunnistust, et tegu polnud pelgalt puhkusesõiduga.

Lugege ja mõelge kaasa, sest LEADER on programm, millest jagatakse miljoneid kroone. Kuidas seda teha paremini, mida eelistada, millised peaksid olema järgmised projektid – need on teemad, mis peaksid pakkuma huvi paljudele.

Arenduskoja tegemistele võiksid kaasa elada samuti Anija ja Raasiku valdade lugejad. Selles numbris teeme ülevaate ka Ida-Harju Koostöökoja esimese taotlusvooru tulemustest LEADER-summade jagamisel. Seal piirkonnas ollakse veel algajad, Arenduskoja omavalitsustel on kogemusi rohkem.

Mõelge kaasa, loodetavasti annab avaldatu julgust ja kinnitust, et see, kes tahab, võib saavutada soovitu – ELi abirahad on oma plaanide teostamiseks praegu üks võimalusi. Kes on tragi ning ettevõtlik, sel õnnestub nende summade toel ka oma kodukandis/külas midagi ära teha.