Vallavalitsus plaanib ühendada Kehra kooli ja lasteaedade sööklad

709

Anija vallavalitsusel on kavas hakata Kehra gümnaasiumi ning Lepatriinu ja Lastetare lasteaedadele toitu valmistama ühes köögis.

Vallavanem Tiit Tammaru põhjendas Sõnumitoojale, et kolme allasutuse sööklate ühendamise teema ei ole uus, sellest on räägitud juba aastaid.

„Kui 2004. aastal remonditi põhjalikult Kehra kooli söökla, pandi sinna uued pliidid ja muu sisseseade selle arvestusega, et söökla suudaks toitlustada kuni 800 õpilast. Kuid õpilasi on jäänud üha vähemaks, varasema 650 asemel on neid Kehra koolis umbes 450, seetõttu pole ka sööklal täit koormust,“ rääkis vallavanem.

Ta lisas, et mõlema lasteaia, nii Lepatriinu kui Lastetare köögid ei vasta enam kaasaja nõuetele ning tervisekaitse on teinud nende kohta ettekirjutusi: „Vaid tänu sellele, et neis on tasemel töötajad ning köökides valitseb puhtus ja kord, ei ole me pidanud lasteaedade kööke veel sulgema. Kuid on selge, et mõlemad vajavad senisel kujul jätkamiseks suuri investeeringuid – nii remonti kui uut sisseseadet.“

Seetõttu plaanib vallavalitsus sööklate ühendamist, mis tähendab, et ka kahe lasteaia toitu hakatakse valmistama Kehra gümnaasiumi sööklas ning veetakse sealt termostega lasteaedadesse. Sellist praktikat kasutatakse vallajuhi sõnul mitmes omavalitsuses, näiteks ka Aegviidu ja Kiili vallas.

„Oleme meie lasteasutuste juhtidega rääkinud, nemad on põhimõtteliselt nõus. Midagi ei juhtu üleöö, peame arvestama, kui palju on vaja ühises sööklas tööjõudu, milline on töörežiim, sest lasteaedades on päevas kolm toidukorda, paika tuleb panna logistika ehk toiduvedu ja nii edasi,“ ütles Tiit Tammaru.

Kuigi lasteaedades pole sellisel juhul enam kööke vaja, tuleb tema sõnul otsustada, kuhu söök koolimajast viiakse ning kus ja kuidas hakatakse seda lasteaiarühmadesse laiali jagama.

Kolme söökla ühendamine aitab vallavanema hinnangul peale hädavajalike investeeringute kokku hoida ka püsikuludelt, näiteks üha kallinevat elektrit: „Kuigi lisanduvad veokulud, on kooli ja lasteaedade vahemaad väikesed ning usun, et saame kulusid vähendada.“

Tiit Tammaru oletas – kui vajalikud ettevalmistused tehtud, võiks koole ja lasteaedu hakata ühiselt toitlustama sügisest.

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion