Valla nimi, kas tähtsusetu pisiasi?

1361

PAUL LUŠKOV,
Lehtmetsa küla elanik

Anija valla uue nime teemal on siit-sealt kuulda: mõttetu kulutus, oleme vana nimega harjunud, nimel pole tähtsust. Esmapilgul tõesti. Uus nimi, vana nimi, Peeter või Ants. Üks pole teisest parem, ilusad nimed mõlemad. Vahet pole.
Pakutud on Kehra vald. Mõni peab Kehra nime tänu paberitehasele negatiivseks ja kardab, et pigem kahjustab valda. Tõukab võõraid eemale. See on probleem, millega tuleb tegeleda. Kehra linnas elab pool valla elanikest, see on väga suur osa. Ei saa olla edukat valda halvamainelise keskusega. Kehra linna mainessee tuleb panustada. Kui valla nimi oleks Kehra vald, siis ulatuks Kehra nimi Tapalt Raasikuni ja Kuusalust Koseni. Meediakajastus suureneks kordades. Kehra saaks alaliselt toimiva turunduskampaania. Näiteks: “Kehra vald ehitab Aegviitu seikluspargi”. “Kehra vald avab Voose loodusrajad”. “Kehra vald taastab Anija mõisapargi”. Kõik head asjad üle valla hakkavad automaatselt parandama Kehra nime mainet. Niisiis, on suur vahe, milline on valla nimi.
Valla külade elanikel on tegelikult hea meel saata lapsed Kehra linna muusikakooli, spordisaali, varsti ka uisutama, tulevikus miks mitte batuudikeskusse või skateparki. Vallas on 31 küla, kõiki kenasid asju igasse külasse ehitada ei ole võimalik. Sellest vaatevinklist peaksid inimesed vägagi muret tundma, kui edukas ja võimekas on kõigile käegakatsutavas kauguses asuv vallakeskus, Kehra linn. Et linnal oleks positiivne kuvand.
Niisiis võiks laual olla kaks varianti. Esimene variant on neutraalne, kas Anija või Kõrvemaa, uus nimi, vana nimi, Peeter või Ants. Teine variant, Kehra vald, kus vallakeskus saab võimsa suhtekorraldusliku instrumendi. Täiesti tasuta. Ärme jäta seda võimalust kasutamata. Valime valla nimeks Kehra vald.