Valimistel edukamad URMAS KIRTSI, AARE ETS ja JÜRI LILLSOO

3162

Kohalikel valimistel sai meie piirkonnast kõige rohkem hääli Kuusalu valla valimisliidu Ühine Kodu esinumber URMAS KIRTSI, kelle poolt hääletas 286 valijat.

Kogutud häälte arv on Kuusalu vallavanema Urmas Kirtsi rekord. Aastal 1996 toimunud valimistel sai ta tookordse vallavanemana valijatelt 221 häält. Ta oli vallavanem aastatel 1993-1996 ning uuesti alates eelmistest, 2009. aasta valimistest, kui teda toetas 102 vallakodanikku.
Urmas Kirtsi ütles Sõnumitoojale, et tal on seekordse tulemuse üle väga hea meel: „Kui avalikustasime oma valimisliiduga edasised plaanid, siis panime paika, et jätkan vallavanemana. Valimislubadused on vaja ellu viia.“
Rohkem kui 200 häält kogusid ka Raasiku vallavanem Aare Ets (264) ning Anija vallavolikogu liige ja endine vallavanem Jüri Lillsoo (222).
Aare Ets valiti Raasiku vallavanemaks kaks ja pool aastat tagasi, varem ta Raasiku vallas kandideerinud ei ole. Valijatelt antud häälte arvu kohta sõnas ta, et lootis saada 200 häält, aga tuli rohkem: „Seda võib võtta ka usaldushääletuse ja hinnanguna kogu vallamaja kollektiivile. Oleme koos panustanud valla­elu korraldamisse. Tänan valijaid usalduse eest.“
Jüri Lillsoo on olnud kohaliku elu juhtimise juures 1990. aasta jaanuarist, kui temast sai Kehra rahvasaadikute nõukogu esimees, Eesti taasiseseisvumise järel valiti Kehra linnapeaks. 1996. aasta valimistel sai re­kord­arvu hääli – 449.
„Rahva teenimine on raske ülesanne, aga kui teenid teisi, teenid ka iseennast. Selline häältearv teeb murelikuks, tuleb edasi aktiivne olla. Tänan valijaid, et loodavad minu peale,“ sõnas ta.

AARE ETS – 264 häält JÜRI LILLSOO – 222 häält.

 

Eelmine artikkelKehras osaleb keelekümbluses kogu kool
Järgmine artikkelInternetihääletusega valiti rahvapõllumeheks 2013 KALMER MÄRTSON