Valimiskomisjonid heitsid liisku

1805

Anija valla valimiskomisjoni liige ILSIA VÄLI ja komisjoni esimees, vallasekretär ANNIKA VOOSEL panid enne loosimist erakondade ja valimisliitude nimedega sedelid ümbrikesse.Reedel, 11. septembril loositi välja valimisnimekirjade järjekorrad ja kandidaatidele anti numbrid.

Seadus on ette kirjutanud, et kandidaatide numbrid algavad 101st. Selle saab loosiga omavalitsuse kandidaatide üld­järjestuse esimeseks tulnud nimekirja esinumber.

Valimiskomisjonides toimunud liisuheitmist jälgisid erakondade ja valimisliitude esindajad ning ka mõned üksikkandidaadid. Kui nimekirjade järjekord oli teada, vaatlejad lahkusid ning valimiskomisjonid hakkasid valimisliite loositud järjekorras sisestama valimiste infosüsteemi VIS. Sellesse andmebaasi võimaldatakse juurdepääs iga valimiskomisjoni paarile liikmele. Kuna kandideerijate nimed olid varem  kontrollitud ja sisestatud, lisandusid nende valimisnumbrid automaatselt.

Kandidaatidel oli alates registreerimisest kolm päeva õigus oma kandideerimisavaldus tagasi võtta. Et Anija vallas Keskerakonna nimekirjas registreeritud üks kandidaat esitas sel esmaspäeval loobumisavalduse, siis Anija vallas kandidaati number 137 ei ole. Tema loobumine ei muutnud teiste kandidaatide numbreid.

Pikimad nimekirjad Keskerakonnal
Kõige arvukamalt on kandideerijaid Keskerakonna nimekirjades – Anija vallas 53 kandidaati, Kuusalu vallas 40 ning Loksa linnas 57.

Anija vallas on ka teine pikk nimekiri – valimisliidus Saab Ka Teisiti on volikogusse kandideerijaid 42.

Anija vallas kandideerib volikogusse kokku 129 kandidaati, kohti on 17. Ühele kohale on 7,6 kandidaati.

Kuusalu vallas soovib volikogu 19-le kohale 138 inimest – 7,3 kandidaati ühele kohale.

Raasiku vallas on kandidaate kokku kõige vähem – 49. Et volikogu on 15-liikmeline, siis on ühele kohale 3,3 inimest.

Loksal kandideerib volikogusse 79 inimest. Volikogu on samuti 15-liikmeline, ühele kohale 5,3 kandidaati.

Eelmine artikkelKem­ba külast leiti mürsk
Järgmine artikkelLilli seltsimaja ehituseks koguti ligi 25 000 krooni