Valgustatud suusarajad Arukülas ja Kolgakülas

1973

Kolgakülas on 22 aastat 1,5 km valgustatud rada, Arukülas valmis enne jõule, mitmed rajad on Aegviidu ümbruses.

Raasiku valla Aruküla aleviku suusaraja pikkus on 1,8 kilomeetrit, millest 500 meetrit on alates 20. detsembrist valgustatud. Süsteem lülitub sisse hämaruse saabudes ning kustub kella 22 ajal. Valgustuse väljaehitamiseks kulus 12 440 eurot, millest saadi Leader-programmist toetusena 2977,87 eurot. Ülejäänu katab vald. Üles on pandud viidad. Rada hooldab Vello Teder OÜst Aave Transport, vallavalitsus on lubanud kulutused kompenseerida.

Kuusalu vallas Kolgakülas on spordiklubi Rada kasutuses 1,5kilomeetrine valgustatud rada. Peale selle saab valgel ajal suusatada 3- ja 5kilomeetristel radadel. Neid hooldab klubi juht, suusatreener Helges Mänd­mets või Loksa kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja treener Aarne Idavain. Kulutused kaetakse Helges Mändmetsa sõnul nii kaua, kuni klubil jätkub selleks vahendeid. Ta kinnitab, et kui ilm vähegi lubab, hoitakse suusarajad sõidetavana ja kutsub suusahuvilisi Kolgakülla.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et sealkandis valgustatud radu ei ole, kuid suusatada saab Kehra ja Alavere kooli­staadionitele tehtud radadel ning ka suusarajal Ülejõe linnaosa taga metsas. Neid hooldab Margus Olesk oma ATVga. Kooli­staadionite radade eest tasub vallavalitsus ning Ülejõe raja korrashoidu rahastab Anija Lions-klubi.

Ka Urmo Sitsi ärgitab rahvast rohkem suusatama, praegu on tema sõnul näha radadel vähe suusatajaid. Ta lisab, et valgustatud suusaradu on Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, mis asub Anija vallas Aegviidu külje all. Veel käiakse Kehra kandist suusatamas Albu vallas Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuses, kus on samuti valgustatud rada.

Eelmine artikkelMajutusasutuses toimus vargus
Järgmine artikkelHoolekogu ettepanek – muuta Kolga keskkool põhikooliks