Leaderist seoses Kuusalu ja Loksaga ning üleüldse

668

MTÜ Arenduskoda kodulehelt leiab pika nimekirja projektidest, mida on rahastatud Euroopa Liidu Leader-programmist ning vormistatud lõpetatuks. Loetelu on pikk, järjest tuleb uusi, mis saanud läbi.

Palusime seirekomisjoni esimehelt, Kadrina valla arendusnõunikult Tiina Vilult kommentaari, kas on õige, et edukamad ollakse neis valdades, kus MTÜdel aidatakse projekte kirjutada.

Ta vastas, et keskmisest edukamad on projektidele rahastuse saamisel tõesti omavalitsused, kus töötavad arendusnõunikud või -spetsialistid, peale Kadrina veel Tapa ja Vihula: „Tegelikkus näitab, et edu sõltub kohalikust koordineerijast, oluline on informeerimine ja suhtlemine erinevate inimestega. Samas ei pea arendus­spetsialist tegema kõiki projekte ise valmis, peamine eesmärk on kvaliteetne nõustamine.“

Ehkki aktiivne tegevus on Leaderis mingiks ajaks läbi saamas, ei jää see päris soiku. Ees seisab uue strateegia väljatöötamine ehk kokkulepped, millistes valdkondades ja mis põhimõtetel hakatakse Arenduskoja piirkonnas toetusi jaotama järgmisel rahastusperioodil. Sama on tulekul ka Ida-Harju Koostöökojas, kuhu kuuluvad Anija, Aegviidu, Raasiku ja Kose vald.

Eelmine artikkelMajutusasutuses toimus vargus
Järgmine artikkelHoolekogu ettepanek – muuta Kolga keskkool põhikooliks