VALDUR RANDMÄE – Raasiku jalgpalliklubi suurtoetaja

2189

Laupäeval, 21. novembril korraldas Meierei poe omanik eduka hooaja lõpetamise puhul kohalikele jalgpallipoistele peo.
VALDUR RANDMÄE on tellinud ka Raasiku jalgpalliklubi sümboolikaga kruusid, lähiajal peaks valmima klubi logoga postmark.
Kui Raasiku vallavolikogus Valdur Randmäe plaanist kõneldi, oli volikogu üksmeelselt nõus, et niisuguse tänupeo korraldajalt rahvamaja kasutamise eest üüri ei küsita. Otsustati hoopis, et vallapoolne kingitus äsjalõppenud üleminekumängude järel Eesti meistrivõistlustel teise liigasse pääsenud jalgpalliklubi FC Joker mängijaile antakse üle samal peol.

Valdur Randmäe ise ei nimeta ettevõtmist tänupeoks.

 „Hooaja lõpupidu lihtsalt,“ ütleb ta tagasihoidlikult ja lisab: „Kuidagi tuleb see saavutus ju ära märkida ning poisid ise tahtsid pidu.“

Rockiõhtule ansambliga Taak võisid minna kõik soovijad. Jalgpallurid koos kaaslasega said priipääsmed, teised pidid ostma pileti.

Raasiku noormeeste pääsu Eesti meistrivõistluste teise liigasse peab rockipeo korraldaja suureks saavutuseks: „Meie koolis on 150 last. Raasiku on kindlasti kui mitte kõige väiksem, siis kindlasti üks väiksemaid kohti Eestis, kus on jalgpallis nii kaugele jõutud. Ja siin on kõik oma mängijad, kedagi ei ole kusagilt sisse toodud, kõik Raasiku kooli poisid.“

Saavutuse kaalu tõstab Valdur Randmäe hinnangul ka see, et Raasiku noored võitlesid end meeste teise liigasse võistkonnaga, kus kümme mängijat on nooremad kui 18. Ta arvab, et väga palju kõrgemaid sihte seada pole nii väikese kandepinnaga meeskonnal ehk võimalik, küll aga võivad Raasikult sirgunud jalgpallipoisid jõuda üksikult väga kaugele. Mitu sealset poissi juba mängivad omavanuste Eesti koondises.

Jalgpallifänn
„Seda, miks jalgpall paljudele meeldib, on väga raske selgitada neile, kellele see ei meeldi,“ märgib Valdur Randmäe, kes on käinud vaatamas ka maailmameistrivõistluste mänge.

Viljandist pärit Valdur Randmäe mängis ka ise noorena jalgpalli. Kui ta pärast sõjaväeteenistust 1980ndail kolis vanavanemate kodumaile Raasiku-kanti, hakkas sealgi koos teiste meestega ajaviiteks palli taga ajama.

„Praegu vaadatakse telekat, surfatakse internetis või juuakse poe ümber õlut, kuid siis oli staadion kogu aeg mehi täis, mängiti palli. Nagu Anija-Riks (Riho Olberg – toim) on öelnud – varem ei olnud nii, et see on Ants ja see on Mihkel, vaid külamehi teati ikka selle järgi, et see mängis kaitses ja see oli väravas,“ jutustab ta.

Kui jalgpallitreener Raivo Vaga, keda kohapeal teatakse rohkem hüüdnime Jokker järgi, lõi 1993. aastal Raasiku jalgpalliklubi, kutsus ta Valdur Randmäe MTÜ juhatusse. Sellest peale on poepidaja pidevalt mängijaid toetanud – kui klubil polnud bussi, vedas neid oma autoga võistlustele, kui Raasiku noormehed kümmekond aastat tagasi võitsid Kalevi spordihallis aastalõputurniiri ja tulid maakoolide meistriks, viis nad „Olümpiasse“ ning tegi neile kooki välja, mõni aasta hiljem kostitas neid ühes teises pealinna kohvikus.

„Et oleks kas või väike tähistamine, muidu poisid mõtlevad, et keegi ei pane nende saavutusi tähele,“ põhjendab Valdur Randmäe.

Mõne aasta eest ostis ta FC Jokeri mängijaile selga korralikud Nike´i särgid. Kui kaks aastat tagasi pidid noormehed sõitma Barcelona turniirile, oli neil vaja uusi võistluspükse: „Kusagilt nad raha ei saanud, mine või katkiste pükstega Hispaaniasse võistlema. Läksin siis Nike´i esindusse. Oli suveaeg ja töötajad puhkusel. Aga võistluste eelõhtul saime püksid kätte ja hommikul lendasid Barcelonasse.“

Treener Raivo Vaga räägib, et Valdur Randmäe on toonud klubi jalgpalluritele ka vabu pääsmeid teistele mängudele, aastate eest viis nad ka Flora treeninglaagrisse.

Valdur Randmäe ei ole kunagi pidanud arvestust, kui palju ta jalgpalliklubi on toetanud. Ta on seda meelt, et iga liigutust rahas mõõta ei saa. Ta märgib, et muidugi oleks tore, kui klubil oleks rohkem toetajaid, aga eks raske ole kõigil. Tänavu on Raasiku jalgpalliklubi toetanud veel Raasiku ja Jõelähtme vald ning AS Mistra-Autex.

Eelmine artikkelVarastati sõiduauto varuosi
Järgmine artikkelPresident TOOMAS HENDRIK ILVES külastas Juminda korrakaitsjaid