Raasiku staadioni projekt on valmis

1071

Lähinädalatel selgub, kui palju staadioni rajamine maksab.

Projekti koostas PB SILLE OÜ ning see läks maksma 36 000 krooni. Kuigi Raasiku põhikooli staadioni projekti pole veel vastu võetud, on vallavanem Andre Sepa sõnul otsustatud, mis sinna tuleb.

„Seni oleme staadionit rajanud kaootiliselt. Nüüd on olemas projekt ning teame, mida, kui suurt ja milliseks otstarbeks me tahame,“ lausus Andre Sepp.

Staadionile on kavandatud kunstmurukattega jalgpalliväljak, selle ümber tartaankattega jooksurada. Palliväljak jääb sama suureks kui seni – vastab normidele, et seal on võimalik pidada Eesti meistrivõistluste mänge. Jook­suringi suurus on ligi 400 meetrit, radasid tuleb kaks, rohkem ei mahu.

Staadionile on kavandatud veel kaugushüppekastid ning heitesektorid kuulitõuke, odaviske ja kettaheite jaoks.

„Väljakule on projekteeritud ka drenaaž, kuid selle vajalikkus on küsimärgi all. Iga Raasiku inimene teab, et drenaaži poleks sinna tegelikult vaja, kuid kunstmurukatte paigaldajad ei anna ilma selleta oma tööle garantiid,“ märkis vallavanem.

Et teada, mis staadioni väljaehitamine maksma läheb, on projekt antud hindamiseks. Hinnakalkulatsioon tehakse osade kaupa.

„Näiteks on teada, et ainuüksi staadioni valgustamine läheb maksma üle miljoni krooni. Kogu staadionit on vaja veel 40 sentimeetrit tõsta, ka see koos drenaaži paigaldamisega läheb maksma umbes miljoni. Kuid täpsemad hinnad selguvad paari nädala pärast,“ ütles Andre Sepp.

Ta tõdes, et Raasiku valla järgmise aasta eelarveprojektis staadioni ehitamiseks raha ette nähtud ei ole: „Kui raha leiame, peaks minu arvates prioriteet olema koolile vajalike heitesektorite ja kaugushüppekastide ehitamine. Jalgpalliklubi peaks otsima staadioni rajamiseks lisavahendeid.“

Üks koht, kust oleks võimalik taotleda staadioni ehitamiseks abi, on vallavanema sõnul Leader-programm.

Eelmine artikkelVarastati sõiduauto varuosi
Järgmine artikkelPresident TOOMAS HENDRIK ILVES külastas Juminda korrakaitsjaid