Valdade jõulupakid ja -toetused

2290

Uurisime, kas ja keda omavalitsused jõulude ajal toetavad.

Anija vald eraldas kitsikuses inimestele ja peredele toidupakkide tegemiseks 8000 krooni. Selle eest tehakse 40 toidupakki, kus on kuivained, juurviljad, leib, õli jm.

Kõigile Anija valla kuni 18-aastastele lastele on ette nähtud kommikotid. Neid jagavad lasteaiad-koolid, kodustele lastele korraldati pakkide üleandmiseks jõulupeod, kommipakke viiakse või saadetakse ka lastekodulastele ja hooldusperede lastele.

Pensionärid, kes osalevad valla kultuurikeskuse või rahvamajade jõulupidudel, saavad jõulukingiks šokolaadi.
Kuusalu valla maksab eakatele alates 80. eluaastast jõulutoetust 300 krooni ning hooldus- ja eestkosteperede lastele 500 krooni. Avaldusi selleks esitama ei pea. Kõik valla lapsed, ka ametikoolides õppijad, saavad kommipaki.

Raasiku vallas makstakse 14le suurperele, kus kasvab vähemalt neli last, jõulude puhul 2000 krooni toetust. Pered, kus kasvab sügava või raske puudega laps, saavad toetust 1000 krooni, selliseid peresid on vallas üheksa. Üle 90-aastaseid pensionäre toetatakse 300 krooniga, neid on 12. Eakatele viiakse raha koos kommikarbiga koju kätte.

Kõik lapsed alates 1. eluaastast kuni põhikooli lõpuni, juhul kui nad õpivad oma valla koolides, saavad kingituseks kommipaki. Kodustele lastele anti need üle piirkondlikel jõulupidudel.

Eelmine artikkelPäästeteenistuse soovid jõuludeks ja aastavahetuseks
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia 2009 sai kammerkoor