Vabatahtlikud korraldasid Anija valla puuetega inimestele jõulupeo

1144

Puuetega inimeste jõulupeo tegid Kehras MARGIT AASMAA ja MARIANNE LEIS.

„Margit rääkis, et tal on idee korraldada jõulupidu kogu valla puuetega inimestele ja küsis, kas soovin aidata. Muidugi tahtsin,“ ütles Anija valla sotsiaaltöötaja Marianne Leis.
Ettevõtmise initsiaator Margit Aasmaa sõnas, mõte tuli sellest, et aastaid tagasi korraldas MTÜ Koostöökoda Kehra puuetega inimestele jõulupidusid, kuid nüüd pole neid enam tehtud.
Naised said sotsiaalkeskusest nimekirja puuetega lastest ja tööealistest inimestest, kutsed tulla peole saadeti 86 inimesele. Nad selgitasid, et eakaid seekord ei kutsutud, eesmärk oli kodudest välja tuua just nooremad puudega inimesed, kes muidu eriti kusagil ei käi. Kutsed valmistasid Anija valla tööharjutuse grupi liikmed.
Kuna raha peo jaoks ei olnud, otsisid Margit Aasmaa ja Marianne Leis sponsorid, kelle abiga kaeti tee- ja maiustustelaud ning tänati esinejaid.
„Kõik, kellele helistasime, olid kohe nõus toetama,“ rõõmustasid nad.
Näiteks Harju maavalitsus andis esinejate tänamiseks kaks aastalõpuballi piletit, maanteeamet helkureid, Anija Lions-klubi šokolaade, OÜ A-Vorst ja OÜ Neio oma toodangut, toetasid ka OÜ Kurik, MTÜ Triibik, Kehra rahvamaja, Monika Avalaid ning korraldajad.
Rahvamajas toimunud jõulupeol esinesid Kehra Kodu elanikud, tantsijad Vahur Agar ja Helena Hanni, laulsid Adeele, Elisabeth ja Rein Kaasik ning Heli Karu laululapsed Liis Õunpuu, Berta Pajo ja Carmen Kaalo.
Peoletulnuid tervitas abivallavanem Marge Raja, jõuluvana jagas kõigile väikesed kingipakid, korraldajad tänasid Koostöökoja liikmeid, kes olid peole palutud aukülalistena. Neist olid kohal Kairi Kilp, Mare Villemsoo ja Luule Kiipli.
Jõulupeol sai tantsida ning vaadata hobikunstnik Jüri Sikka maalinäitust, autor oli ka ise peol.
Marianne Leis: „Palume vabandust kõigilt puuetega inimestelt, keda me üles ei leidnud ja kes kutset ei saanud. Andke endast ise märku, ehk teeme järgmisel aastal uue peo ja siis teame ka teid kutsuda.“

Eelmine artikkelALICE SUURKUUSK: „Norra projekt on olnud Pikaverele päästerõngas.”
Järgmine artikkelMONIKA KANNELMÄE Rätlast annetas üle 100 jõulukuuse