MONIKA KANNELMÄE Rätlast annetas üle 100 jõulukuuse

2647
Rätla külast käisid jõulukuuski toomas AIVAR TIITSO, ROLAND HIIBUS, TANEL TUISK, URMAS RAUDE, ILMAR JALAS, AARE ETS, IVO EENPALU, MONIKA KANNELMÄE ja KERTI PELLMAS.

Raasiku Lions klubi plaanib kuusemüügist saadud rahaga osta valla suurperedele jõulupakid.

Laupäeval, 12. detsembril vallutasid Raasiku Lions klubi kümmekond liiget Rätla küla Udara talu maad. Kirveste ja saagidega varustatud Lionsid lubas sinna Monika Kannelmäe, kes on samuti klubi liige ning dendropargi Smaragd perenaine.
Lionsite paari tunni töö tulemusel raiuti maha üle saja erinevas mõõdus kuusepuu, mis lähevad Arukülas rahvamaja juures ja Raasikul Konsumi ees müüki laupäeval, 19. detsembril kell 10. Klubiliikmed on öelnud, et müük kestab,  kuni  kuuski  jätkub  ning  pooled puud on planeeritud müüa Arukülas, teised Raasikul. Saadud raha eest on klubil plaanis soetada Raasiku valla 17 suurperele jõulukingitused.
Monika Kannelmäe, kes täiendab ja hooldab oma isa 30 aastat tagasi rajatud parki, rääkis, et kuused kasvasid põllul, millel oli viimati vili 1994. aastal: „Pärast seda jäi põld hooldamata. Nüüd on mul plaanis teha põllud korda ja oleks olnud kahju ilusad kuused niisama maha võtta.”
Ta sõnas, et tegi ettepaneku Raasiku Lions klubile: „Mõtlesin, et võiks teha üheskoos ühe heateo. Kui saame panna mõned silmad särama, siis on kõik õnnelikud. Kuuski maha võtma tuli meid palju, seega saime paari tunniga hakkama ning loodame väga, et saame kõik müüdud. Kuused on ilusad ja igas mõõdus.”
Raasiku Lions klubi president Aare Ets sõnas, et klubi haaras hea meelega tänuväärt ideest kinni: „Oli soov saada üle kahekümne aasta kasutusest väljas olnud maalapp taas haritavaks ning seal isetekkeliselt kasvanud kuuski tublisti vähemaks võtta. Klubi liige, tubli põlluharija Ivo Eenpalu lõi Monika Kannelmäega sealsamas käed, et maa saaks taas kasutuskõlblikuks.”
Kuusemüüki reklaamib klubi ka Facebookis, kus on tehtud mõned ettetellimused. Klubi president märkis, et maharaiutud kuuski ta täpselt kokku ei lugenud, kuid esialgsed kogused jäävad paika: „Tasuks tulla ostma, sest meie kuuskede hinnad on soodsamad kui linnas.”
0,4- kuni 0,7meetrise kuuse saab 4 euroga, 0,7- kuni 1,5meetrise puu eest tuleb välja käia 8 eurot ning 1,5- kuni 2,5meetrine jõulupuu maksab 12 eurot.
Aare Ets lausus, et pole täpselt teada, kui suur summa kuusemüügist koguneb, kuid kinnitas – kõik raha kulub suurperede jõulupakkidele. Kuidas ja millal suurpered pakid kätte saavad, pole klubi veel otsustanud.

Eelmine artikkelVabatahtlikud korraldasid Anija valla puuetega inimestele jõulupeo
Järgmine artikkelKuusalu lasteaia jõulukohvik teenis üle tuhande euro