Uus aasta toob Raasiku vallas kõrgemad üürihinnad

1765

Kasvab nii sotsiaalkorterite kui vallale kuuluvate mitteeluruumide üür.

Raasiku vallavolikogu detsembrikuu istungil teatas volikogu liige Garina Toomingas, et üürihindade tõus uuest aastast on paljudele sotsiaalkorterite elanike jaoks olnud üllatus, sest neid ei ole sellest informeeritud.

Vallavanem Aare Ets ütles Sõnumitoojale, et kuna tegu oli volikogu otsusega, siis ei ole vallavalitsusel otsest kohustust kirjalikku teadet üürihindade tõusust elanikele saata: „Kui selgus, et inimesed ei ole hinnatõusust teadlikud, saatsime möödunud nädala lõpus laiali teavituskirjad.“

Raasiku vallale kuulub kokku 33 eluruumi. Nendest seitse on tööandja eluruumid, mis  mõeldud vallaasutusse mujalt tulnud töötajatele. Sotsiaaleluruume on 11 ning 15 üürnikku elavad  sotsiaalpinnal. Kaks kõige halvemas seisundis olevat korterit on tühjad.

Kui varem oli mugavusteta korteri üürihind 32 senti ruutmeetri kohta, siis uuest aastast 0,5, 0,9 või 1 euro ruutmeetrilt. Üürihinnad on kehtestatud lähtuvalt pinna seisukorrast. Mugavustega korteri üürihind oli seni 51 senti, uuest aastast 1,5 eurot ruutmeetri kohta.

Vallavolikogu arutas istungil ka vallavalitsuse otsust kehtestada üürihinnad vallale kuuluvatele mitteeluruumidele, mida renditakse büroo- või äripindadena või ürituste korraldamiseks.

Büroo- ja äripindade rent hakkab uuest aastast olema 3,2 eurot ruutmeetri kohta kuus. Varem oli see 64 senti. Ürituste läbiviimiseks mõeldud ruumide rendihinnad on uuest aastast alates kolmest eurost kuni 30 euroni tund. Odavaim on Männikäbi perekeskuse saali rent ning kõige kallim Raasiku põhikooli staadioni oma. Varem olid hinnad tunduvalt odavamad, näiteks kooli saali rent maksis 19,17 eurosenti tund. Uuest aastast on see 12 eurot tund.

Vallavolikogu liige Avo Möls lausus istungil, et nii mõnelgi pool, näiteks Aruküla põhikoolis, on spordiüritusteks mõeldud ruumi rentimise hind kõrgem kui pidudeks, ja arvas, et peaks olema vastupidi.

Garina Toomingas sõnas, et rendihinnad tuleks üle vaadata, sama hinnaga ei tohiks olla näiteks saali ja fuajee rent.

Vallavanem Aare Ets kommenteeris toimetusele, et väljapakutud ideed on head: „Selge on see, et siiani kehtinud üürihinnad on madalad ja neid tuli natuke tõsta. On loogiline, et valla hallatavates asutustes tegutsevad MTÜd peavad üüri maksma. Olen nõus, et ruumi rent spordiüritusteks peaks olema madalam kui pidudeks. Dokumendi koostamisse olid kaa­satud kõik valla allasutuste juhid ning koondatud tagasiside põhjal saigi valmis ühtne hindade määramise süsteem. “

Ta lisas, et vallavalitsus on valmis antud teemat arutama ka edaspidi ning püüab leida kõiki osapooli rahuldava lahenduse.