USA õhuväelased külastasid Kehra Lepatriinu lasteaeda

2424
Enne meisterdamist tutvusid pildoodid ja lasteaia vanimad lapsed üksteisega tervituslaulu abil.

Lepatriinu lasteaia 2 vanimat rühma meisterdasid pilootidega lumememmesid ja paberlennukeid.

Anija valla Lepatriinu lasteaia lapsed olid esmaspäeva, 21. detsembri hommikul elevil – külas olid A-10 tüüpi lennukimeeskonna piloodid, kes elavad ja teenivad Ämari lennubaasis uue aasta alguseni. USA pilootidega oli kaasas  Anija valla elanik kaitseväe peastaabi pressijaoskonna staabiohvitser, nooremleitnant Simmo Saar.
Advendiküünla süütamise kontserdil istusid tagareas vormirõivais piloodid, kes lastele kaasa elasid ning kiitsid jõulunäitust – imestasid, et lapsed oskavad meisterdada nii kenasid asjakesi.
Pärast kontserti tutvustasid lasteaia juhataja Nelli Restov ja õppealajuhataja Kaidi Selberg pilootidele lasteaeda ning käisid koos nendega läbi rühmaruumid.
Vanematele lastele ning nende õpetajatele näitasid õhuväelased pilte oma tööst ning vastasid küsimustele. Lapsed tundsid huvi, kas pilootidel läheb vahel lennates süda pahaks, mis tunne on pea alaspidi lennata.. Uuriti, kuhu piloodid oma lennukid jätsid, kui lasteaeda tulid – selgus, et Ämarisse, sest lasteaia juures pole maandumiseks piisavalt pikka maandumisrada ega parkimisruumi.Kui küsimused vastatud, hakkasid piloodid lastega meisterdama lumememmesid ja paberlennukeid.
Lapsed rääkisid, et keelebarjäär ei seganud – nemad kõnelesid eesti keeles, piloodid inglise, palju aeti korda kehakeeles: „Lendurid olid suured, tugevad ega mahtunud toolidele eriti istuma, aga meisterdamine tuli neil hästi välja.”
Ründelennuki piloot, major Daniel Edgar sõnas, et kohtumine on hea võimalus eestlastega tutvuda, õppida kohalikku kultuuri.
Lepatriinu lasteaed jättis pilootidele hea mulje – pisike, armas, lapsed julged suhtlema.
Simmo Saar rääkis, et lasteaeda tuli väike osa Ämari õhubaasis tegutsevast 74. eskadrillist: „Õhuväelased otsustasid enne ärasõitu külastada mõnda Harju lasteaeda ning valisid Lepatriinu.”
USA õhuväe 23. lennugrupi 74. eskadrill saabus Eestisse tänavu septembris, et osaleda Eesti ja USA õhuvägede ühisharjutustel. Nad on Ämari lennubaasis järgmise aasta alguseni. Alaliselt baseeruvad nad USAs Georgias.
Juhataja Nelli Restov ütles, et nii tähtsaid külalisi pole Lepatriinus varem käinud: „Nädal varem saime täpse külastusaja teada ja valmistusaega palju ei jäänud, aga see ongi põnev, sest nad nägid ehedalt elu, nagu siin elame.”
Õppealajuhataja Kaidi Selberg lisas, et õhuväelaste soov oli lastega mängida: „Meie pakkusime, et võiks lisaks midagi oma kätega meisterdada.  Väga  põnev,  et  lasteaiale  selline  variant  välja  pakuti.”