Rahu maa peal, inimestest hea meel

2716
Indrek Luide
Indrek Luide, Kehra koguduse pastor

Jeesus Kristuse sünd oli erakordne sündmus kogu ilmaruumis. Taevad avanesid, inglid astusid maa peale  ja inimesed võisid kuulda neid laulmas: „Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu, inimestest hea meel!“
Jumala poja sünnipaiga kohale väikeses Petlemma linnas tõusis täht, mis säras majakana lähedalt ja kaugelt kummardama tulijatele. Mitte kellegi teise sündi ei ole nii paljud prohvetid sajandeid ette kuulutanud. Jeesuse sünd ühendas ajaliku ja igaviku.
Paljud sõjalised konfliktid on pannud meid muretsema oma kodumaa rahu ja rahva saatuse pärast. Kust leida seda rahu, millest inglid tol ööl Petlemma väljadel karjastele laulsid? Ka tol ajal olid rahvad ja riigid omavahel sõjajalal ning karjased võisid ainult imestada kõige selle üle, mida nad nägid ja kuulsid.
Jeesust on piiblis nimetatud Rahuvürstiks, seetõttu tähistatakse ka tema sündi erinevatel elualadel jõulurahu väljakuulutamisega. See on ilus traditsioon, mis puudutab igat hingelist. Paraku jääb jõulurahu tõeline sisu meile kiire elutempo ja ostupalaviku tõttu tihti kättesaamatuks.
Olen kuulnud inimesi rääkivat jõulutundest, mis muutub täiuslikuks koos valge lumevaiba, särisevate vorstide ja värske kuuse lõhnaga. Sel aastalgi loodame vaatamata ilmaprognoosidele lume saabumist.
Eestimaa tähistab sellel aastal Maarjamaa 800. aastapäeva. Nii palju aastaid tagasi jõudis sõnum Jumala poja sünnist eestimaalasteni. Ilmselt oli ka enne seda eestlaste elus olulisel kohal Maailma Looja  tundmine.
Mind on vaimustanud teekond, kuidas sõnum Jeesusest läbi Euroopa Eestimaale jõudis. 1. sajandil jõudis sõnum Hispaaniasse – maale, kust on pärit meie uued trammid. Sealt edasi kulges rõõmusõnum Jeesusest põhja poole isikute kaudu, kellele Jumal oli pannud südamesse see sõnum kiiresti üle maailma kanda. Nüüd on käes meie kord sellele sõnumile vastata.
Jõulud ei ole ainult kingitused kuusepuu all või jõuluvana kingikotis. Üksteisele kingitusi tehes meenutagem suurimat kingitust – rahu Jumalaga Jeesuse Kristuse kaudu, see ei lõpe jõulukuuga, vaid kestab läbi terve aasta.
Selle aasta jõulude ajal on meil raskeid, lahendamata olukordi – sõjapõgenikud, perekonna teema, kriisikolded. Need on valdkonnad, mis rohkem või vähem meid kõiki puudutavad.
Ärgu need teemad viigu meie pilku tähtsamalt – jõululapselt ja sellelt, miks ta maailma tuli. Jeesuse sünniga algas inimese ja Jumala vahelise suhte taastamise aeg, mis katkes üsna inimajaloo algushetkil. Suhe Loojaga on iga inimese tähtsaim isiklik asi.
Püüdkem sellel jõuluajal kümnele inimesele, soovitavalt võõrale, midagi head teha või soovida. Elanike arv meie Sõnumitooja piirkonnas on 19 739. Korrutame selle kümnega ja saame väga suure heade soovide arvu ning astume selle suure heade soovide hulgaga uude aastasse!
Kehra Kogudus soovib kõigile Sõnumitooja lugejatele õnnistatud jõulupühi ja head uut aastat!

Eelmine artikkelKehra koolis on õpilaste tehtud kellapuu
Järgmine artikkelUSA õhuväelased külastasid Kehra Lepatriinu lasteaeda