ÜVK ehitused toovad mõneks ajaks ebamugavusi

805

Kuusalu vallas Kiius on vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitus käinud veidi üle kuu, Kuusalu alevikus algas sel nädalal.

Kehras on tööd kestnud pikemat aega ning mõnes kohas hakkavad lõpule saama, tehakse korrastustöid, osa tänavaid on juba üle asfalteeritud.

Loksal on Nõmme linnaosas veevärki uuendatud ja kanalisatsiooni rajatud mullu novembrist, tööd on veninud, inimesed tüdinud. Mõningast rahulolematust on olnud ka Kehras ja mujal, sest üleskaevatud tänaval on ebamugav käia ja sõita. Pahaseks teeb inimesi seegi, kui ehitajate masinad lõhuvad puid-põõsaid või tuleb ette veekatkestusi.

Erinevalt Loksast on Anija vallas teatatud, et lähiajal kinnistu­omanikelt veevärgi ja kanalisatsiooniga liitumisel tasu ei võeta – et ärgitada inimesi teenust kasutama. Ka Kuusalu vallas on sama seisukoht, olulisemaks peetakse seda, et Euroopa Liidult saadud miljonite eurode toel ehitatud ÜVK-süsteem saaks võimalikult palju tarbijaid.

Kuusalu vallas ehitusprotsessi tõttu ebamugavused alles algavad, peagi läheb ÜVK ehitus käima ka Kolga alevikus. Kui omavalitsuse-poolne asjaajamine on hooliv, on kaevetööde piirkonnas elanikud mõistvamad ja kannatlikumad.

Eelmine artikkelKehra Kodus saavad tööd 7 kohalikku
Järgmine artikkelKuusalus algas ÜVK ehitus