TV3 tegi kuulsaks Kiiu lasteaia ja MARKUS ERIKU

7392
MARKUS ERIK LAANEMÄGI ütles, et internetis levitatavad videod on tema jaoks: „Ah, las olla!“.

Videoklippi intervjuust Kiiu lasteaia poisi MARKUS ERIK LAANEMÄGIGA on Youtube´is vaadatud ligi 60 000 korda.

TV3 „Seitsmeste uudiste“ laupäeva, 6. detsembri saates oli uudislõik „Kiius avati multifunktsionaalne lasteaed“. Reporter Sirje Eesma intervjueeris Kiiu lasteaia lapsi, ka 6aastast Markus Erik Laanemägi, kes salvestuse ajal oli veel 5aastane. Tema jutt oli sedavõrd eriline, et intervjuud hakati levitama interneti online-väljaannetes Delfi ja Elu24. Videolõik levis kulutulena, seda asuti jagama Facebookis. Klipp „5aastane poiss annab intervjuud“ on üles pandud Youtube´i ning esmaspäeva õhtu seisuga oli seda vaadatud ligi 60 000 korda.
Ka Kuusalu vallavalitsuse neljapäevast istungit alustati ühise klipivaatamisega. Kiiu lasteaia Kiigepõnn direktor Juta Koppel kommenteeris Sõnumitoojale muigamisi, et on nüüd maailma kõige kuulsam lasteaiajuht, Kiiu uut lasteaeda teatakse hästi ning Markus Erik on otsekui lasteaia maskott.
TV3 võttegrupp on praeguseks käinud ka Markus Eriku kodus. Millal seda külaskäiku näidatakse, ei ole veel välja kuulutatud. Lasteaiatöötajate viimane info on, et võibolla tuleb eetrisse jaanuaris.
Markus Eriku isa Jaanus Laanemägi rääkis, et nende pere on Kuusalu vallas Kiius elanud seitse aastat, kodu on lasteaia vastas kortermajas. Et võttegrupp käis lasteaias, olid ema ja isa kuulnud pojalt. Kui uudislõik oli eetris, nad kohe otse ei juhtunud seda nägema, küll aga said järele vaadata.
Isa tõdes – see, et poja intervjuud massiliselt levitama hakati, pole peret eriliselt ärevusse ajanud ning avaldas lootust, et küllap huvi raugeb. Oma poja tähelepanuväärse jutuande ja -oskuse kohta sõnas ta, et lapsega tuleb ikka kodus asju arutada, teda ära kuulata ja ärgitada mõtlema.
„Markus Erik proovib igas asjas kaasa rääkida. Vaatame koos TV-saadet „Galileo“, küsin, mida nähtust arvab. Julgustan last oma arvamust avaldama, et temast kujuneks isiksus. Ka poes valib ta endale riided ise – anname hinna­klassi ette, pakume variante, aga lõpliku otsuse teeb poeg. Kuulake oma lapsi, kõnelege nendega. Hiljuti sai Markus Erik kuueaastaseks, soovis kingiks mobiiltelefoni. Ütlesime, kui suudab argumenteeritult põhjendada, miks telefoni vaja, siis saab. Mõtles, selgitas ja kinkisime helistamiseks telefoni,“ kõneles Jaanus Laanemägi.
TV-klipis paljudele elevust tekitanud juttu, et Juta Koppel maksab pojale töötasuna ühe euro kuus, kommenteeris isa nii: „Kui Markus Erikul oli „mikside“ aeg, küsis, miks peab minema kooli ja lasteaeda. Siis sai öeldud, et laste töö ongi käia lasteaias ja koolis. Poeg hakkaski lasteaeda minekut võtma enda tööna. Kord küsis vanaema naljatamisi, et kas talle lasteaias palka ka makstakse.“
Videolõigu lõpus teatab Markus Erik, et ta ei ole õdedest-vendadest eriti huvitatud. Isa kinnitas, et paljulapseliste perede vastast propagandat nende peres ei tehta.
Markus Erik Laanemägi lausus esmaspäeval Sõnumitoojale, et videoklipist hakkab kõrini saama: „Emme ütles, et just minu juttu jagatakse, ja kui vaatab, siis teeb talle nalja. Minu jaoks on see: „Ah, las olla“. Kui nad mind oma silmaga näeksid, siis itsitaksid.“
Oma tööks lasteaias nimetas ta teiste laste valvamist ja lisas, et on sellega täiesti rahul, tulevikus tahaks saada lasteaiaõpetajaks, aga võibolla ka arhitektiks: „Tegelen korteriplaanidega, neid on mul joonistatud sahtlitäis. Üllatusmunade loomadega mängin, et erinevad korterid on nende kodud.“
Neljapäeval, 18. detsembril on Kiiu lasteaias jõulupidu, õhtujuhina astub üles Markus Erik, nagu oli ka isadepäeva peol.

Eelmine artikkelAruküla skatepark on avatud
Järgmine artikkelMatti talu pererahvas elab Suru külas aastaid elektrita