Aruküla skatepark on avatud

5762
Aruküla kooli taga heki varjus kogunesid noored ka varem, nüüd on seal erinevate atraktsioonidega rulapark.

Raasiku valla liikumise Minu Eesti Noored idee rajada Arukülla skatepark sai teoks viis aastat hiljem ning läks maksma ligi
40 000 eurot.

Alates reedest, 12. detsembrist on Aruküla põhikooli taga avatud skatepark, kus saab sõita nii rula kui rulluiskudega. Pargi avamisel meenutas Kaspar Aren, kuidas MENi noored seisid 5 aastat tagasi samal platsil ning unistasid, et kunagi tuleb sinna noortepark.
Ettevõtmine läks oodatust kulukamaks ning aeganõudvamaks, kuid sponsorite abiga on noortel nüüd koht, kus sportida ning aega veeta. Lindi lõikasid läbi Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi ning ühe sponsori, OÜ Aave Transport esindaja Aare Kattai.
MENi liikmed meenutavad oma raamatus, et oli mitu varianti, kuhu võiks pargi rajada, sõelale jäi aga hekiga ümbritsetud ala Aruküla koolimaja taga. MENi koosolekutel visandasid noored pargi joonise, küsisid nõusolekut koolidirektorilt ning edastasid info vallavalitsusele.
Noored asusid raha koguma. Projekt kirjutati Swedbanki programmi „Tähed särama“. Mobiilifirma EMT valis 1. mai mõttetalgute ideedest välja Aruküla noortepargi, mille rajamiseks koguti raha  tele-, raadio- ja ajalehereklaamide abil. Noorte ideed kajastas ka Kanal 2 saade „Reporter“.
Saadud rahast veel ei piisanud, et parki avada. Projekt sai uue hoo sisse 2014. aastal, kui riigikoguliikmete niiöelda katuserahadest eraldati skatepargi rajamiseks 5000 eurot.
Skatepargi kogumaksumus oli aga umbes 40 000 eurot, millest veerand kulus asfaltplatsi rajamiseks ning ülejäänud raha atraktsioonidele. Valla 2014. eelarves seda raha polnud.
Vallavanem Raivo Uukkivi sõnas, et riigieelarvest eraldatud summaga ei saanud suurt midagi teha ning tuli otsustada, kas anda aasta lõpus raha riigile tagasi või leida juurde vähemalt sama suur summa: „Kuulsin aprillis, et noored on ka ise raha kogunud, kuid seda pole piisavalt. Võtsin jalge alla tee kohalike ettevõtjate juurde. Kuuldes, et tegu on noortele suunatud projektiga, oli enamik kohe ideega päri. Plats sai valmis ning piisavalt atraktsioone sinna peale.“
Pargi rajamisele panid õla alla Aave Transport, Unibox, Falkonett Metall ja EG Võrgud. Platsi rajas OÜ Tee ja Tee, atraktsioonid valmistas TipTipTap.
MENi liige Henri Reeder meenutas, et oli liikumise esimees, kui tekkis noortepargi idee: „Kaspar Aren oli siis aktiivne BMX-rattasõitja ning koos Ahto Salustega tuli ta mõttele, et Arukülas võiks olla noortepark, kus saaks istuda, grillida, joonistada eneseteostusseinale ja lisaks skatepark trikisõidu huvilistele. Noortele, kes on kaua aega oodanud võimalust koduvallas trikisõitu harjutada, on see kindlasti suur samm ja unistuse täitumine.“
Kaspar Aren rääkis, et kuigi ta nüüd enam aktiivselt ratta ega tõukerattaga ei sõida, on tal pargi üle hea meel: „Õnneks on meie vallas piisavalt noori ekstreemsportlasi, kes saavad skatepargis oma trikke harjutada. Pargi avamine tegi meele härdaks. Nüüd on sinna ümber vaja veel pargi osa, eneseteostusseina ning meie suur visioon saab täide. Kui unistada ja panna oma mõtted kirja, võib kõik teoks saada.“
Riigikogu liige Andre Sepp, kes 5 aastat tagasi vallavanemana oli algatuse sünni juures, sõnas, et unistada tuleb suurelt: „Mäletan, kuidas joonistasime Henri Reederi kodus plaane, kuidas ja kui suurt parki planeerima hakkame. Unistused panevad asjad liikuma.“

Eelmine artikkelAVO MÖLS: „Raasiku valla sport vajab rohkem rahastust“
Järgmine artikkelTV3 tegi kuulsaks Kiiu lasteaia ja MARKUS ERIKU