Tuulekell on valmis arutama Raasiku veetorni haldamist

1026

„Meil on veetorni kohta visoon olemas, kõik sõltub läbirääkimistest vallavalitsusega,” märkis MTÜ Tuulekell juhatuse liige MARGIT EERIK.

Suve lõpus loobus kolm aastat veetorni hallanud Raasiku Kodukandi Selts halduslepingust, kuna valla lisaeelarvest ei eraldatud veetorni koristamiseks taotletud raha.  Et oleks võimalik veetorni renoveerimiseks saada toetust projektidega, kutsus vallajuht teisi kohalikke selt­se üles võtma veetorn oma hallata. Ta pöördus ettepanekuga ka MTÜ Tuulekell poole.

Kolmapäeval, 16. novembril oli Raasiku rahvamajas vallavanem Aare Etsi eestvõttel kõigile huvilistele koosolek, kus arutati Raasiku veetorni tulevikku. Kohal oli kümmekond inimest.

 „Kõlama jäi soov, et veetornist kujuneks võimalikult avatud ja polüfunktsionaalne kogukonnakeskus, kus leiaksid tegevust nii noored kui vanad, kohalikud ja külalised,” rääkis vallavanem.

MTÜ Tuulekell pakkus veetorni tulevikust välja oma kontseptsiooni. Selle järgi võiks veetornis ehitada välja neli korrust. Esimesele korrusele tuleksid kohvik, tualett ning ruum rongi ootajaile, sest neile peavarju pakkunud jaamahoonet Raasikul enam ei ole. Teisele korrusele kavandatakse avatud ateljeed-stuudiot, kuhu laieneks rahvamajas tegutsev Raasiku kunstikelder. Kolmandale korrusele rajatakse MTÜ nägemuse kohaselt  näitustesaal  ja  muuseumiruum  püsiekspositsiooniga ning vahetatavad näitused. Saal on avatud kõigile, seal saab korraldada koosolekuid, seminare jm. Kahte katusetorni tuleksid teleskoobid taevalaotuse vaatamiseks ning seal saaksid hakata koos käima astronoomiahuvilised.

Enne, kui hakata ideid ellu viima, tuleb Margit Eeriku sõnul vallavalitsusel välja selgitada, kas Eesti Raudtee üldse lubab raudtee ohutsoonis ehitustegevust või avalikus kasutuses hoonet. Pärast seda on Tuulekell valmis alustama vallavalitsusega läbirääkimisi.

Aare Ets avaldas lootust, et Tuulekellast saab vallavalitsuse koostööpartner. Et alustada torni renoveerimist, tuleb esitada uue aasta alguses rahataotlus Leader-programmi. Kui sealt saadakse positiivne vastus, on võimalik juba järgmisel suvel alustada ehitamist. Enne seda tuleb torn puhastada ja tellida konstruktsioonidele ekspertiis. 

„Leaderist ühe taotlusega projekteerimiseks ja ehitamiseks raha ei saa. Seetõttu tuleb eelnevalt tellida vähemalt eelprojekt, võtta ehituspakkumised ning siis koostada Leaderisse taotlus ehituse rahastamiseks,” rääkis vallavanem.

Raha taotletakse esialgu veetorni fassaadi, katuse ja lähiala korrastamiseks. Kui vallavalitsus ja Tuulekell jõuavad kokkulepeteni, teeb rahataotluse MTÜ, vajalik omaosalus tuleb vallaeelarvest.

Eelmine artikkelKuusalu noortekeskuses oli Õuduste öö
Järgmine artikkelRaasiku ja Kolga vabatahtlikud kuuluvad Eesti Priitahtlikku Päästeliitu