Turbuneeme ärimaja külamaja sildi all

731

Eelmise Sõnumitooja artiklis „Vallavalitsus ei toeta Turbuneeme kauplusest külamaja ehitamist“ sisaldub lugejaid eksitav informatsioon, nagu oleks 16 inimest selle ehitamise vastu. See ei vasta tõele. Oleme nõus, et külas võiks olla koht, kus rahvas saaks koos käia, kuid see oli planeeritud küla arengukavas endisesse piirivalvekordonisse.

Miks nüüd surutakse see objekt 784 m2 suurusele maalapikesele, taluõuede vahetusse lähedusse, naaberkrundi piirist kõigest 5 meetri kaugusele? Praegune hoone tehakse plaani kohaselt tunduvalt suuremaks, peale ehitatakse veel teine korrus ööbimiskohtadega. See ehitis peaks siis tulevikus aga teenima külarahva huve.

Valvsaks teeb meid hoopis see info, mida on nn. hea tahtega mehed ise rääkinud ja need plaanid on hoopis teistsugused. Selle järgi on põhirõhk suunatud ruumide väljaüürimisele pidude korraldamiseks koos toitlustamise ja ööbimise võimalusega.

Vallavalitsuse seisukoht, et ärimaja võib sellises mahus ehitada, ei tee olematuks nende perede muret, et  peavad tulevikus pillerkaaritavate seltskondade lärmi taluma ja ka privaatsus kaob täiesti, sest hoone teiselt korruselt avaneb vaade naaberõuedele.

Lisaks veel parkimisprobleemid. Juba detsembris toimunud küla jõulupeo ajal oli detailplaneeringu parkimisnorm pea kahekordselt ületatud. Rääkimata võõrastest peoseltskondadest, kes teatavasti ei saabu tulevikus kohale mitte linnutiivul, vaid neljal rattal. Kuhu need sõidukid siis pannakse? Eks ikka tee äärde meie aedade taha!

Kui oleks tegemist külamajaga, siis saaks kasvõi talgute korras juba praegu laoruumi arvelt saali jaoks pinda juurde tekitada ja köögiks sobiv ruum on samuti olemas. Palju siis meie väikesele külale vaja on? Isegi naaberkülades Viinistul ja Pärispeal, kus elab üle kahe korra rohkem elanikke, pole kahekorruselisi külamaju!
Veelgi arusaamatum on, miks üks kaupluseomanikest on huvitatud selle tegemisest 784 m2le, kui nüüd tema omanduses olev kordonihoone on vähemalt 5 korda suurem ja õuepinda 1,2 ha? Restorani, hotelli ja suure parkimisväljaku jaoks ruumi kui palju! Lisaks veel kaunis merevaade. Kaua see küla tõeline häbiplekk veel laguneb ja miks selle kordategemise eest ei võidelda?

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus
Järgmine artikkelTeeme Ära talguid teada meie kandis 9 kohas