Tunnustus Harju aasta tegu ARTUR TALVIKULE ja RAUL VAIKSOOLE

2370
ARTUR TALVIK ja RAUL VAIKSOO Kolgakülas, kui 19. oktoobril avati rahvamaja kõrval infotahvel-kaart. Rahvamajja oli selleks puhuks üles pandud näitus fotodega sealkandis vändatud 7 mängufilmi võtete kohta.

Aktsiooni „Sajandi 100 võttepaika“ läbiviijad sai tiitli Harjumaa 2012 Aasta Tegu.

Ka tänavu tunnustasid Harju maavalitsus, Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL), SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK), MTÜ Kodukant Harjumaa ning kohalikud Leader-grupid 2012. aasta tegijaid Harjumaal.

Harjumaa 2012 Aasta Tegu on „Sajandi 100 võttepaika“ eestvedajad Artur Talvik ja Raul Vaiksoo. Aasta ettevõte on AS Harju Elekter, aasta kodanikeühenduseks nimetati MTÜ Õppe-ja Arengukeskus ME, aasta sädeinimeseks EELK Jüri koguduse vaimulik Tanel Ots ning aasta toetajaks Rae vallavalitsus jätkuva ja püsiva külavanemate ning külaliikumise toetamise eest. Nende pidulik autasustamine tuleb Harjumaa ballil, 30. detsembril rahvusooperis Estonia.

HEAK juht Kaupo Reede ütles, et kandidaate oli 60: neist 14 ettevõtet, 13 kodanikeühendust, 14 sädeinimest, 6 toetajat ja 13 tegu.

Artur Talviku ja Raul Vaiksoo esitas kandidaatideks MTÜ Kodukant Harjumaa juhatuse esimees Margus Vain, kes ütles Sõnumitoojale, et võttepaikade tähistamine Harjumaal on oluline ning oskusliku turundamise juures võiks sellest võrgustikust saada turismimarsruut kindla huviga reisijatele: „ Selle kaudu saaks kaudselt tulu tuua ka kohalikele ettevõtlikele inimestele. Tõin esile ka nende projekti üle-eestilist mõju, mis suurendab selle teo väärtust.“

Kuusalu vallas Tapurlas elav filmimees Artur Talvik rääkis, et tunnustus tuli talle suure üllatusena: „Oleksin olnud vähem üllatunud, kui see oleks antud Juminda poolsaare kogukonnaraadio eest. „Sajandi 100 võttepaika“ on ju rohkem üleriigiline projekt, aga algus oli tõesti Harjumaal Kolgakülas – sai mõtteid mõlgutatud, et midagi peaks tegema ja kuidagi välja tooma, kuidas Kolgaküla on olnud paljude filmivõtete koht. Inspiratsioon tuli sealt. Kui mind kutsuti Eesti Film 100 nõukotta, siis arutasime, et maapiirkondades peaks ka midagi tegema.“

Ta jutustas, kuidas mullu sattus loominguliste liitude aastalõpupeol kuulma arhitekt Raul Vaiksoo võrdlevat analüüsi sellest, millised nägid paikkonnad välja filmis ja missugused on nüüd: „Tuli välja, et olemas on mees, kes on võttepaikadega kursis. Samas on Raul hea kaartide tegija. Nii see idee sündis – tähistada maakondade sagedasemad võttekohad infotahvliga. Sel aastal jõudsime panna seitsmesse maakonda. Harjumaal on infotahvel Kolgakülas.“

Artur Talvik lisas, et Harjumaa läänepoolele võiks tuleval aastal panna samuti infotahvli ning veel mitmesse maakonda, kui saaks raha.

Raul Vaiksoo on samuti seotud Põhjarannikuga – suvitab Lääne-Virumaal Rutjal.