Alaveres oli esimene sportlik perepäev

1743
Korraldaja KÄTLIN TAKK ning Alavere perepäeval osalenud lapsed.

Sportliku perepäeva korraldas Alavere noortejuht KÄTLIN TAKK.

Möödunud laupäeval toimunud sportlik perepäev toimus Alavere kooli ja kaupluse ümbruses. Kooli staadionil olid spordivõistlused: lauatennis, discgolf, korvpall, võrkpall ja vibulaskmine. Muru­platsil koolimaja kõrval sai hüpata batuudil ning osaleda õpitubades – valmistada rinnamärke ja makramee-tehnikas sõbrapaelu, väiksemad võisid pilte värvida ja joonistada, tehti näomaalinguid ja hennakaunistusi. Päevajuht Regina Evert-Tammistu tegi zumbatreeningu ning perepäeva korraldaja, Alavere noortekeskuse noortejuht Kätlin Takk lastele aardejahimängu, avatud oli lastekohvik. Laada-alal poe juures müüdi peamiselt talu- ja käsitöökaupa.
Pärast võistlusi autasustati spordivõistluste parimaid, eraldi laste-noorte ja täiskasvanute arvestuses. Perepäeva lõpetas oma valla noorte ansambli Denzel esinemine.
Ajend oli lauatennise laud
Kätlin Takk rääkis, et perepäeva mõte sai alguse lauatennise lauast: „Arutasime noortega, mida põnevat võiksime Alaveres teha. Meil oli ajurünnak, igaüks sai pakkuda oma ideid. Kõige enam nimetati lauatennise lauda. Kirjutasime siis KOPi projekti ja saime toetust.“
Kohaliku Omaalgatuse Programmist anti Alavere välilaua ostuks 1898,64 eurot. Lauatennise laud toodi kohale eelmisel laupäeval. Enne seda oli Kätlin Takk noortega  pidanud  plaani  teha  sellega  seoses näitlik  spordipäev.
„Kuna olime Alavere külaseltsiga otsustanud, et sel aastal jaanituld ei tee, oli vallalt külale eraldatud toetus alles. Otsustasime, et korraldame perepäeva, mida pole meil kunagi olnud,“ lausus ta.
Perepäeva ettevalmistamisel-läbiviimisel olid talle abiks piirkonna kultuurijuht Anna Nilisk, kodukandi noored ja oma sõbrad-tuttavad, kes aitasid spordivõistlusi läbi viia. Kõik nad tegid seda tasuta. Kohalik ettevõte A-Vorst andis auhinnalauale oma toodangut.
Perepäeva lõppedes tunnistas Kätlin Takk, et on väsinud, ning kuigi ei osanud hinnata, kui palju käis perepäevalt läbi inimesi, rõõmustas – päris suur hulk Alavere ja ka naaberkülade inimesi tulid kodudest välja sportima ja koos peredega aega veetma.
„Lahe oli, kõige rohkem meeldis aardejaht,“ kiitsid algusest lõpuni perepäeval veetnud 7aastased Triinu ja Nelle-Liis ning lubasid, et on kindlasti kohal ka järgmisel perepäeval.
„Alaveres toimub väga vähe. Kui soovitakse, ehk saab sellest tõesti uus traditsioon. Järgmisel korral ei tee laada-ala enam nii kaugele, nüüd jäid kahjuks kauplejad muust melust eemale,“ arvas korraldaja.

Eelmine artikkelArukülas kohalike omavalitsuste konverents
Järgmine artikkelKuusalu Rada tõusis liigatabelis mitu kohta