Kehra gümnaasiumi õpilased käisid Soomes

4684

Kehra gümnaasiumi 11. a ja c klassi õpilased käisid majandusprojekti raames Soomes.


Kehra delegatsioon Salos:  VADIM PETROV, MARGE RAJA, MARIO ÕISPUU, KRISTER TAMMJÄRV, KRISTEL RANNAÄÄRE, KENN-EERIK KANNIKE, ANU KERSTEN, DMITRI FUGELO ja EVELIN TAEL.

Kehra gümnaasiumi 11. klassi kuus õpilast osalesid rahvusvahelise majandusprojekti „Noorte inimeste väljakutsed muutuvas maailmas“ raames Soomes Salo sõpruslinnas toimunud konverentsil. Veebruaris valiti Kehra koolis majandust valik­ainena õppivate õpilaste seast välja Kenn-Eerik Kannike, Krister Tammjärv, Mario Õispuu, Dmitri Fugelo, Vadim  Petrov ja Anu Kersten, kes said võimaluse sõita Soome. Nendega olid kaasas majandusõpetaja Kristel Rannaääre, kooli psühholoog Evelin Tael ja Anija vallavalitsuse esindajana abivallavanem Marge Raja.

Konverentsil osalesid noored Soomest, Venemaalt, Eestist ja Ungarist. Kehra õpilastel oli ette valmistatud kolm ettekannet. Ühes tutvustasid oma kodulinna, üht kodukandi ettevõtet ehk Kehra tehast. Kolmandat ettekannet, mis pidi tutvustama majandusaines õpitut, ei tehtud.

Õpilased olid Salos neli päeva. Külastati koole ja ettevõtteid, kuulati teiste koolide õpilaste ettekandeid, õhtuti oli meelelahutusprogramm. Ööbiti hotellis.

11.a  klassi õpilasele Kenn-Eerik Kannike kiitis reisi: „Tore, et kõik oli organiseeritud. Kohtusime paljude erinevate inimestega, soomlastega saime väga hästi läbi. Oleme ka hiljem suhelnud, öeldakse, kahju, et me pidime ära sõitma ja meie sealolek meeldis neile väga.“

Konverentsi eesmärk jäi talle mõnevõrra selgusetuks: „Ei saanud päris täpselt aru, miks ei lastud teha kolmandat ettekannet, mis pidi tutvustama tunnis õpitut. Ainult ajakirjanik küsis meilt selle kohta.“

Õpetaja Kristel Rannaääre sõnas, et jäi samuti reisiga rahule, vastuvõtt oli väga meeldiv: „Kiideti meie õpilaste inglise keelt, esinemisjulgust ja -oskust.“

Ta lisas, et programm andis hea ülevaate Salo ettevõtetest ja Soome erinevate tasemete haridussüsteemist, kuid majandusõppe õpetajana oleks temagi oodanud konverentsilt praktilisemat majandus- ja ettevõtlusalast väljundit programmi raames õpitud teooriale.

Projektis osalenud õpilased teevad kokkuvõtte Salo konverentsist maikuus Kehra gümnaasiumi uurimistööde konverentsil.

Eelmine artikkelKehra linnas löödi meest
Järgmine artikkelTeeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail