Kiiu elanikud ei nõustunud ALPHA laskevõistlustega

883

Esmaspäeva, 19. aprilli õhtul oli Kuusalu vallamajas laskespordiklubi ALPHA algatusel avalik koosolek.

Klubi esindajad tutvustasid tänavust laskegraafikut, mis on kavandatud Kiius Huntaugu karjääris – laskevõistlused toimuksid neljal nädalavahetusel kord kuus: 8. ja 9. mail, juulis, septembris ja oktoobris.
Harjutamas enam Kiius ei käidaks, et mitte häirida müraga kohalikke elanikke.

Huntaugul toimuksid rahvusvahelised võistlused neljaetapiliselt. Osalema tuleksid 120-130 sportlast Eestist, Soomest, Norrast, Venemaalt, Lätist, Leedust. See oleks suurim selle valdkonna võistlus Eestis.

Abivallavanem Tõnu Ammussaar ütles, et vallavalitsus on otsustanud, kooskõlastuse saab võistlusteks ainult juhul, kui Huntaugu karjääri läheduses elavad inimesed on andnud kirjaliku nõusoleku.

Huntaugu läheduses elav Eero Luuk teatas, et koosoleku lühikese etteteatamise tõttu ei saanud kõik naabrid osaleda, kuid volitasid teda end esindama. Ta sõnas: „Meie seisukoht on ühene, laskmine Huntaugu karjääris pole vastuvõetav. Just klubiliikmete üleolev suhtumine oli see, mis pani meid pool aastat tagasi pöördumist koostama ja allkirju koguma, et laskmine lõpetataks. Lisaks väsitavale mürale on veel turvalisuse ja rahu probleem – inimesed ei soovi, et sinna tuleb kohale nii palju võõrast rahvast. Me ei nõustu laskmistega.”

Klubi juhatuse liige Aleksei Zarubin küsis, kas saaks siiski jõuda kompromissini. Ta lisas, et helistas paarikümnele ümberkaudsele inimesele, nad vastasid positiivselt, kui kuulsid, et luba küsitakse neljaks võistluseks.

Eero Luuk kinnitas, et seisukoht on ühene: „Võib-olla tundub see vastuseis südametu, aga teil oli varem võimalus suhelda meiega, kuid eirasite seda.”

Tõnu Ammussaar lõpetas koosoleku, kompromissi ei sündinud.

Eelmine artikkelKuusallu teatrifestivalilt duetipreemia
Järgmine artikkelKuusalu vallas tehti mailaada tõttu talguid nädal varem