Traaler Klara on toodud Leesi rahvamaja ette

2789
Kraana tõstis KLARA Leesi rahvamajast üle tee asuvale platsile.

„Rannakalanduse õpitubade pesapaik hakkab ilmet võtma,“ teatab Juminda Poolsaare Selts Facebookis.

Tänu sellele, et Kolga-Aabla noor meremees Hardi Hinn sai koos sõpradega „Nopi Üles!“ toetusfondi esitatud projektile 2000 eurot, toodi vana kalatraaler Klara eelmisel kolmapäeval, 31. augustil Tapurla sadama juurest Leesile rahvamaja vastas paiknevale platsile. Traaler ehitati aastaid tagasi ELi toel ümber ja kuulub Kuusalu vallale.
Juminda Poolsaare Seltsi juhatuse liige Marti Hääl rääkis, et laeva transpordiks kulus tuhat eurot: „Tellida tuli suur kraana, Eestis on selliseid vaid paar masinat. Kuna kraana oli samal päeval kutsutud ka Loksale, saime odavamalt.“
Traaler Klara kannatas transportimist hästi, tõstes oli ühel korral küll kriitiline hetk, aga laev jäi terveks. „Klara seisund pole eriti hea ja tundub, et esimene õpituba tuleb sellest, kuidas kalatraali remonditi.  Plaanime teha Leesi rahvamajas 2. oktoobril vanade traalimeeste kokkutuleku, kutsume nii Klaral töötanud mehed kui ka teised kalurid, et meenutaksid, kuidas omal ajal püük käis. Loodame leida nende seast abilised, kes on valmis õpitoas juhendama, kuidas traalile laudu pandi, seda tõrvati.“
Järgmisena on Marti Hääle sõnul kavas ehitada Klarale varikatus, et vihmad ei saaks tegevusi segada. Varikatuse alla tulevad veel kalapüügivahendite väljapanek ja infotahvlid.
„Palume abi kõigilt, kellel on alles jäänud vanu kalapüügivahendeid ega taha neid kodus hoida – andke meile. Need ei pea olema ainult traalipüügi vahendid. Huvi pakuvad veel rannakalandusega seotud fotod, mille koopiad saab panna stendidele,“ lisab Marti Hääl.
Projektikonkursil „Nopi Üles!“ pidi noorte tehtud videofilm „Projekt Klara“ koguma Facebookis vähemalt 150 laiki. See sai ületatud, laike tuli 181, jagamisi 67.
„Kogukonnas on suur jõud, kui info liikuma läks, tuli filmile toetus kiiresti,“ kiidab Marti Hääl.

Eelmine artikkelLoksa hambaarstid alustavad taas
Järgmine artikkelVolikogud hakkavad valijameest valima tuleval nädalal