Torm lõhkus Kehra kooli katuse

1737
Kehra koolimaja lõhutud katus.

Mitmel pool murdusid puud, paljud kohad olid elektrita.

Möödunud nädalal öösel vastu reedet tiris torm Kehra gümnaasiumi katuselt lahti 7 katuse­plekki. Seetõttu  jäid eelmisel reedel koolitunnid ära. Koolimaja ümbritseti eralduslintidega, sest torm jätkus ka päeval ning kardeti, et tugev tuul võib plekke veelgi ära kiskuda. Esmaspäeval jätkus töö tavapäraselt.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi: „Katus sai nii palju kannatada, et mitu plekki tuleb välja vahetada. Reedel ei saanud inimesi majja lubada, sest lahtised plekid katusel olid ohtlikud. Olukord nõudis hindamist, ei teadnud, kas ka katusekonstruktsioon sai kahjustada.“
Lisaks katusele rikkus tugev tuul osa fassaadist ja vihmaveetoru, lennutas pööningult ära soojustuseks pandud puistevilla ning soojatrassi isolatsiooni.

Praeguseks on lahti tulnud plekiotsad fikseeritud ning kaetud ajutise materjaliga, mis takistab vee pääsemist majja, et siseruumid ei saaks kahjustada.

„Katusekatte taastamine läheb maksma 2559.58 eurot, millest vallal tuleb tasuda 640 eurot. Ülejäänu hüvitab kindlustus. Töö teeb Astro Ehitus. Selgitamisel on veel allakukkunud plekkidest kahjustada saanud seina taastamise maksumus ja kes remondib,“ selgitas Urmo Sitsi.

Kehra koolimaja sai uue katuse 1997. aastal. Ehitas Mõigu KEK. Garantiiaeg oli 2 aastat. Kogu koolimaja on kindlustatud.
Nädalapäevad varem toimunud torm kukutas Alaveres lasteaia katusele puu ning kahjustas katuseplekki. Remontis Astro Ehitus OÜ. Urmo Sitsi sõnul ei olnud kahjustused lasteaias väga suured ja parandustööde omaosalus läheb vallale maksma umbes 320 eurot. Kogumaksumus on 459 eurot, ülejäänu tasub IF Kindlustus.

Lisaks kahele hoonele on selle sügise tormid kukutanud Anija vallas teedele ohtralt puid.

Urmo Sitsi: „Metsa kohta ei tea, kuid ainuüksi avalikel teedel ja linnaruumis on meil olnud kümneid murdunud puid.“

Härmakosu, Vikipalu ja Raud­oja olid neli päeva elektrita. Elektrikatkestus oli ka Anija külas – tänavavalgustus põles, kodud olid ilma.

Kuusalu vallas

Kuusalu valla majandusteenistuse juht Kalev Kulpson rääkis, et temal tuli mõlema tormi järel käia koos vallamaja töömeestega vallateedele kukkunud puid saagimas: „Riigiteedel võtavad mahalangenud puud eest ära päästekomandod, vallateedel peame me ise selle töö tegema. Mitmel pool külades saagisid langenu puid ka elanikud ise – kes külast välja tahtis pääseda, see pidi tee enne puhtaks saama. Mitu puud olid maas Kiiu-Soodla teel karjääriteede lähedal.“

Ta märkis, et viimane torm oli palju hullem kui esimene. Kolga mõisapargi vana puu üks oks kukkus lasteaia aia peale ja lõhkus ka tänavavalgustuse. See ala piirati, lasteaia õu oli kogu nädalavahetuse valgustuseta, OÜ Särts töömehed taastasid valgustuse esmaspäeval. Selle töö eest tuleb tasuda vallal.

Kaks suur puud kukkusid ka Kuusalu kirikuaias. Üks langes korvpalliplatsi poolses aianurgas tänavavalgustuspostile ning see piirkond oli samuti kogu nädalavahetuse tänavavalgustuseta.

Reedel oli Kuusalu keskkooli kompleks elektrita, õpilased saadeti kohe hommikul koolibussidega koju tagasi. Ka spordikeskus oli elektrita ja pandi kinni. Mitmetunnise elektrikatkestuse tõttu oli häiritud Hinnu Seafarmi töö.

Mitmel pool külades oli elekter ära päevi – 4 päeva kestis elektrikatkestus Kosu, Aru ja Kursi külades, ka Pedaspea kandis.

Raasiku vallas

Raasiku vallas on kõige enam kannatanud viimase tormi tõttu Arukülas Harju tänav, kus elab kolm peret. Majad olid elektrita veel kolmapäeval. Valla ehitus- ja keskkonnaosakonna juht Alari Kruusvall rääkis, et tuul oli lükanud sealse elektriposti pikali.

Alari Kruusvall: „Torm tegi kahju kõige rohkem Arukülas, kokku registreeriti kümmekond kahjustust. Peamiselt olid need elektriliinidele langenud kuused, Männiku teel langes ka üks mänd. Suurt kahju kannatas Elektrilevi, mitmes kohas olid elektrikatkestused. Tormi tõttu läks Arukülas rivist välja ka mitu tänavavalgustuslampi, mis on juba korda tehtud.“

Loksa linnas

Loksa linnas lõhkus viimane torm vähe. Puid kukkus mitmes kohas, aga tänavavalgustust ei kahjustanud, rääkis abilinnapea Andres Kaskla.

Mitu suurt puud murdusid kalmistul, kukkusid ka haudadele, surnuaeda korrastatakse. Mere tänaval oli puu vajunud eramaja peale, kuid juured hoidsid kinni ja katusele ei langenud, elanikud jõudsid enne jaole ja saagisid puu maha.

Eelmine artikkelSTEN VAHTRAS Kolgakülast parim noor võrkpallur
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai ELNA LINKVIST ja spordipreemia KAIDO LAAS