Konkurentsiamet kooskõlastas Kuusalu ja Kolga kaugküttepiirkondade soojahinnad.
Kolga aleviku kortermajade elanikud said novembris Kuusalu Soojuselt küttearved, mis olid senisest 30 protsendi võrra suuremad.
Konkurentsiamet analüüsis OÜ Kuusalu Soojus soojusenergia hinna kalkulatsioone ning leidis, et taotlused on põhjendatud, selgitab ettevõtte juhatuse esimees Kalle Küngas.
„Esitasime konkurentsiametile kahe piirkonna hindade muutmise taotlused 27. veebruaril 2013. Konkurentsiamet tutvus väga põhjalikult kõikide meie taotluse hinnakomponentidega. Kontrollimiste ja kooskõlastamiste protsess kestis üle 5 kuu.“
Kolga alevikus on küttehind alates oktoobrist ilma käibemaksuta 72,22 eurot/MWh, koos käibemaksuga on 86,664 eurot/MWh. Kolga küttehind on kinnitatud 5. augustini 2016.
Kuni tänavu oktoobrini oli Kolgas soojahind ilma käibemaksuta 54,33 eurot/MWh, koos käibemaksuga 65,19 eurot/MWh. Kolgas tuli hinda tõsta 33 protsenti, räägib Kuusalu Soojuse juht.
Vastavalt konkurentsiameti otsusele kehtib Kuusalu alevikus alates tänavu 1. oktoobrist soojahind 73,24 eurot megavatt-tunni eest, koos käibemaksuga on see 87,888 eurot/MWh. Senisest hinnast on see 7 protsendi võrra odavam. Kuusalu võrgupiirkonna soojusenergia uus piirhind kehtib kuni 5. augustini 2015.
Alates jaanuarist 2013 oli Kuusalus soojusenergia hind ilma käibemaksuta 78,35 eurot/MWh ja koos käibemaksuga 94,02 eurot/MWh.
Kalle Küngas ütleb, et hinnamuudatused olid vajalikud: „Kolgas lõppes kaugküttetorustiku renoveerimine, mis oluliselt suurendas laenumakset. Tulemusena vähenesid soojuskaod 40 protsendi juurest umbes 15 protsendi tasemele. Täielikult renoveeritud torustikku kasutame sellest sügisest ja saame eelnevate perioodidega võrrelda oktoobri ja novembri tulemusi. Novembris oli kadusid vaid 13,7 protsenti, mis on väga hea tulemus.“
Ta lisas, et teisest küljest muutuvad hakkepuidu, gaasi ja põlevkiviõli ostuhinnad: „Kuusalu võrgupiirkonna hinna alanemine oligi tingitud hakkepuidu hinna odavnemisest. Kui järgmisel aastal Narva elektrijaamades uuesti hakkepuitu kasutama ei hakata, siis alandavad hakkematerjali omanikud oluliselt hinda. Sellest lähtudes on tarbijatel põhjust oodata järgmisel kütteperioodil hakkepuidust toodetud soojusenergia hinna alanemist veel 5-7 protsendi võrra.“