TÕNU LINDVETI mälestuspäev Kuusalus

2939

MTÜ Kolga Rahva Tantsu Selts korraldas oma kauaaegse tantsujuhi, Kuusalu valla aukodaniku TÕNU LINDVETI auks tantsupäeva.


Mälestuspäeval lugesid vahetekste KAUPO PARVE (vasakul) ja JOONAS PÜRG (paremal). Foto Viive Abel.

Tõnu Lindvet (20. mai 1941 – 3. märts 2010) oli Kuusalu keskkooli kauaaegne keemia- ja bioloogiaõpetaja. Ta oli mitme rahvatantsurühma asutaja, 2007. aastal omistas vallavolikogu talle Kuusalu valla aukodaniku tiitli.

Kuusalu spordikeskusesse kogunesid eelmisel laupäeval, 21. mail Tõnu Lindveti meenutama paarsada rahvatantsijat ning paljud tema head sõbrad-tuttavad.

Tantsupäeval „Linnutee. Päev Tõnule“ osalesid Kuusalu valla rahvatantsurühmad, kes on temaga aastate jooksul kokku puutunud.

Päev algas väikese korvpalliturniiriga, kuna Tõnu Lindvet armastas korvpallimängu. Võistkonnad olid moodustatud tantsurühmade tantsijaist.

Mälestuspäeva kontserdi tantsulavastaja oli Kolga segarahvatantsurühma juhendaja Karin Soosalu, sõnalise osa lavastas Kuusalu keskkooli huvijuht, Tõnu Lindveti endine kolleeg Saima Kallionsivu.

Tantsiti tantse, mida Tõnu Lindvet oli õpetanud, või olid need temaga seotud. Vahetekste lugesid Kolga rühma tantsija Kaupo Parve ning Kuusalu keskkooli õpilane Joonas Pürg. Kaupo Parve esitas fakte ja mälestusi Tõnu Lindveti kohta. Joonas Pürg luges ette Tõnu Lindveti kirjutatud tekste, mis olid võetud tema viimastel aastatel haigena Menda Kirsmaale ja Kalju Reale saadetud kirjadest.

Kuna keemiaklassis oli poodium, kus asus õpetaja töölaud, istus ka Joonas Pürg poodiumil, valge kittel seljas.

Saima Kallionsivu: „Suur tänu Menda Kirsmaale, kes usaldas isikliku kirjavahetuse minu kätte. Tõnu kirjutas kirjades oma elust alates noorusajast, tudengipõlvest, Kuusalu koolist kuni viimase ajani. Tantsud olid väga hästi seatud, suurepäraselt jälgitav. Panime koos Karin Soosaluga paika, kuidas sõnaline osa vaheldub tantsuga. Kogu etendus sujus tehniliselt hästi, oli emotsionaalne ja südamlik.“

Mälestuspäeva korraldu­seks saadi LEADER-prog­ram­mist 1130,21 eurot (17 683, 94 krooni), vald toetas 191,73 euroga (3000 krooni).

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena