Kuusalu näitering teeb estraadi

1708

Pühapäeval, 22. mail oli Kuusalu trupi Latern esietendus „Avameelselt abielust ehk kus tuld, seal suitsu“.

Kuna Kuusalu näitetrupi eelmine lavatükk „Mamma“ oli väga sügav ja tõsine, taheti järgmisena mängida midagi lahedamalt ning otsustati tulla rahva ette estraadilavastusega. Kokku pandi kuus sketši, millest viis esimest on seotud abielu ning mehe-naise suhetega, mängitakse voodis. Viimane, inglise huumorilugu, toimub hotellis.

D. Solomoni „Unetuses“ on Tiia Kumm Rodika ja Kaupo Rüütsalu Erasmus.

Kolm sketši kirjutanud Silver Alevi „Öös“ mängivad meest-naist Elvi Reinvald ja Väino Esken, „Korrustes“ Terje Multer ja Mart Almers, „Abieluvoodis“ Kristel Eensoo või Eneli Sepp ning Marek Pispea.

Mark Twaini põhjal J. Bolotovi kirjutatud „Rahutus öös“ on Evangeline rollis Kristel Eensoo või Eneli Sepp, Mortimeri kehastab Marek Pispea ning Hääl on Väino Esken.

Georg Simon Kaufmani „Vaikses alarmis“ osalevad Mart Almers (Ed), Väino Esken (Bob), Elvi Reinvald (jooksupoiss), Terje Multer (I tuletõrjuja) ja Tiia Kumm (II tuletõrjuja).

Kuna Kristel Eensoo pidi haiguse tõttu proovidest eemale jääma, kutsuti teda asendama Eneli Sepp.

Kristel Eensoo avaldas lootust, et saab peagi ka ise mängida: „Suur tänu Enelile, et oli valmis paari proovi järel esietendusele tulema.“

Lavastaja Vendo Peebo tõdes, et estraaditükkide kaasaegseid tekste on raske leida. Tema kasutas 20 aasta taguseid „Meelejahutaja“ lugusid, mida oli lavastanud Saaremaal. Elvi Reinvald leidis paar sketši sellest ajast, kui esitas naljalugusid koos Valgejõe rahvaga.

Elvi Reinvald lisas, et paljud omaaegsed head naljatekstid ei ole tänapäeval enam aktuaalsed, seetõttu saigi võetud põhiteemaks mehe-naise suhted.

Vendo Peebo rääkis, et tema ei ole Kuusalu näitlejatega varem estraadi lavastanud: „Nalja teha on raske, on vaja kõvasti harjutada, et nali välja tuleks. Ja nagu on olnud ka teiste lavastustega – tükk küpseb esinemiste käigus.“

Muusika valisid ja helikujunduse tegid Külli-Katri Esken ja Vendo Peebo. Valgustaja ning helimees on Tiit Luhari. Lavakujunduse tegi Väino Esken. Kava kujundas Kristel Eensoo.

Maarika Rohi: „Etendus oli tore ja hoopis teistsugune, kui tavaliselt. Lavakujundus oli kogu aeg ühesugune, kujutas üht tuba. Sketšid näitasid mehe ja naise suhet eri vanuses, ent paljud nüansid olid samasugused. Vahvalt oli mängitud.“

Tiiu Aasa kiitis, et eriti meeldis talle teine sketš: „Selles mängisid Elvi Reinvald ja Väino Esken. Nad tegid hästi loomulikult ja kenasti, nüansid olid paigas – väga võimsalt mõjus. Sisu poolest oli esimene sketš kõige tõsisem, kolmas ehk liiga groteskne. Lavastuse üldmulje oli väga hea. Kindlasti soovitan neile, kes ei käinud vaatamas, et minna etendusele, kui seda veel esitatakse.“

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena