Kehras esitlesid arhitektid ideekavandeid

1139

Arutelul osales Anija valla kümmekond elanikku.

Möödunud teisipäeval, 14. juunil tutvustati Anija valla kultuurikeskuse saalis Kehra linna planeerimise ideekavandeid, millega on alates aprillikuust olnud  võimalik tutvuda kaupluses Tuljak ja vallamaja hoonetes. Kohal olid ideekavandid esitanud Raul Kõllamaa RAP-arhitektid büroost ja Margit Mutso ning Madis Eek arhitektuuribüroost Eek & Mutso. Arutelul said osaleda kõik huvilised ning pakkuda ideid ja lahendusi.

Anija vallavanem Tiit Tammaru nimetas arhitektide esitusi atraktiivseteks: „Raul Kõllamaa nägemus põhines erinevatel arhitektuurilistel kooslustel, mis on Kehras säilinud – mõisasüda vajab siduvat juhtmotiivi. Margit Mutso ja Madis Eek leidsid teistsuguse lahenduse, aga toetusid samuti mõisaaegsele arhitektuurile ja selle jätmisele linnasüdameks.”

Vallakodanike osavõttu hindas vallavanem tagasihoidlikuks: „Ootasime suuremat aktiivsust. Võimalik oli tutvuda nii eesti- kui venekeelsete kavanditega.
Teatasime konkursist ja tulemustest Sõnumitoojas ning valla kodulehel. Kohale tulnud huvilistel küsimusi jagus. Uuriti, millised on tähtsamad kavandites välja toodud objektid.”

Tiit Tammaru sõnul hakatakse esmajärjekorras tegelema raudteejaama juurdepääsuga Põhja tänavalt.

Uue ideena käis MTÜ Kehra Raudteejaam juhatuse esimees Anne Oruaas välja mõtte teha jaamahoone ette purskkaev, praegu on seal parkimisplats.

Kas ja milliseid ideid hakatakse tulevikus ellu viima, sõltub Tiit Tammaru sõnul küsimustest, mis edaspidi vallavalitsuse ette kerkivad ja lahendamist vajavad: „Tööd on tehtud. Asjalikud arvamused avaldatud. Teame neid arvesse võtta, kui Kehrasse peaks tulema näiteks uus kauplus või tankla.”

Eelmine artikkelIRLi Kuusalu osakonda juhib HENN PÄRN
Järgmine artikkelOodatakse vastuseid küsimustikule olukorra kohta Raasiku vallas