Kuusalu kooli tiimile „Targalt internetis“ võistluselt 3. koht

3850

Peaauhind oli sõit Brüsselisse, selle võitis Pärnu Vanalinna põhikool.

Kuusalu kooli võistkond: ANNABEL MATKUR, LIISBETH KALLAKMAA, MARITE ENNUSTE, ARKO GERT TUISK, STEN HENDRIK TRAUSS.

Kuusalu võistkonna Facebooki-uuringu tulemused
Peaaegu kõigil 6.-8. klassi õpilastel (98%) on FB konto ning 3 õpilast (6%) kahetsevad seda;
postitusi tehakse peamiselt, et informeerida oma sõpru;
õpilastele meeldib, kui sõbrad suhtlevad nendega palju FBs ja keegi kommenteerib/laigib nende postitusi;
õpilastele ei meeldi, kui kirjutatakse või kommenteeritakse halvustavalt või kui sõbrad ei vasta;
7% õpilastest suhtleb FB tõttu oma perega vähem ;
24% õpilaste hinnangul on FBs miski nende tuju rikkunud.

MTÜ Lastekaitse Liit korraldas koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse innovatsioonikeskuse, MTÜ Eesti Abikeskused ning politsei- ja piirivalveametiga Euroopa Komisjoni Safer Internet kaasrahastusel 7.-8. klasside õpilastele võistluse „Targalt internetis“. See algas novembris ja jõudis aprilli lõpus finaalvõistluseni. Üldkokkuvõttes sai Kuusalu keskkooli võistkond koosseisus Marite Ennuste, Annabel Matkur, Liisbeth Kallakmaa, Arko Gert Tuisk ja Sten Hendrik Trauss 3. koha. Noori juhendas kooli infojuht Viive Abel.

Juhendaja rääkis, et kutsus 8. a ja b klassi õpilasi osalema, võistkonda tulid need, kes tundsid huvi. Võistlus käis kolmes voorus. Esimeses, piirkondlikus voorus, osales ka Kolga kooli võistkond.

„Igaks vooruks oli vaja teha kodutöö. Esimese ülesandena tuli kokku panna film interneti turvalisusest. Kõikides voorudes olid oma kooli tutvustused. Üks kodutöö oli internetiturvalisuse teemalise lauamängu valmistamine. Esitada tuli lühinäidend, mis algas sõnadega: „ Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud…“,“  jutustas Viive Abel.

Ta kiitis, et väga huvitavad olid väitlused interneti kasutamisest. Noortele jagati ettevalmistuseks väitlusmapid õpetusega, kuidas see peab käima. Igast võistkonnast osalesid kaks väitlejat, eelnevalt sai kokku panna poolt- ja vastuargumendid ning loosiga selgus, kummal poolel tuli võistelda. Kuusalu võistkonna väitlejad olid Annabel Matkur ja Arko Gert Tuisk.

Finaalis oli väitluse teema „Veebikeskkonnad peavad vastutama oma saidil toimunud küberkiusamise eest“, eelmine teema oli „Suhtluskeskkondadesse registreerimisel peaksid kõik kasutajad tuvastama oma reaalse identiteedi“.

Lõppvõistlusel pidi lisaks väitlusele ja kooli tutvustusele esitama laulu e-ohutusest. Kuusalu tiim koostas laulu sõnad ühiselt, kasutati lastelaulu „Mina ka“ viisi ja rütmipille.

Veel esitleti oma koolis läbiviidud uuringut interneti kasutamisest. Kuusalu noored uurisid Facebooki mõjusid enda kooli õpilastele.
Finaalis osalesid peale Kuusalu kooli veel Kristiine ja Avinurme gümnaasiumi ning Pärnu Vanalinna põhikooli võistkonnad. See toimus Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonikeskuses MEKTORY, kus noortele tehti ekskursioon. Nähtu kohta oli viktoriin.

Žürii hinnangul olid finaali jõudnud võistkonnad tublid ja hästi valmistunud, võistlus kujunes tasavägiseks. Peaauhind oli sõit Brüsselisse. Kuusalu noored said auhinnaks arvutikotid ja Apollo poe kinkekaardid.

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata