Töötajad esitasid Raasiku lasteaia juubelil võimlemiskava

2210

Lasteaia töötajad kasutasid lustakas võimlemiskavas linte, palle ja rõngaid.Reedel, 25. septembril tähistati Raasiku lasteaia Oravake 55. sünnipäeva.

Raasiku lasteaed avati 1954. aastal kahekordses puumajas, mis oli ehitatud eelmise Eesti Vabariigi ajal suvilaks ning oli kuulunud sõjaväelasele Viktor Puskarile. Kui muutus riigikord, avati hoones haigla, mis ehitati 55 aastat tagasi ümber lasteaiaks.

Olmetingimused olid majas väga kehvad. Kuni 1989. aastani puudus lasteaias vesi, seda tuli õuest kaevust käsipumbaga pumbata ja ämbritega majja tassida. Sooja vett tehti pliidi peal. Korralikud tualettruumid, kus olid sees ka kraanikausid, sai lasteaed alles 1995. aastal. Kuna majas oli ahjuküte, olid talvel ruumid tihti õhtuks nii maha jahtunud, et tuli olla üleriietes. Lapsed magasid raud- ja puunaride peal ning välivoodites, vahel ka põrandatele pandud madratsitel. Esimesed puidust sahtelvoodid saadi 2001. aastal.

Kakskümmend aastat Raasiku lasteaias töötanud Linda Wróbel, kes on alates 2006. aastast Oravakese juhataja, meenutas, et õppetööks kasutati ära kõik vana maja ruumid — nii magamis-, mängu- kui söögituba.

„Ühel aastal katsetasime kooliminevaid lapsi lõuna ajal mitte magama panna. Kuid lõpetasime selle eksperimendi samal kevadel lastepoolsete vastuväideteta pärast seda, kui nad jäid meil laua äärde magama,“ rääkis ta.

Lasteaia suures õues oli mänguplatside kõrval ka aiamaa ja õunaaed.

Uus maja 50. sünnipäevaks
Kui 2002. aastal ähvardas tervisekaitse Raasiku lasteaia sulgeda, hakati otsima võimalusi uue lasteaia ehitamiseks. Aasta hiljem läks ehitus lahti – lasteaiaks asuti ümber ehitama endist ambulatooriumi. Vanale majale ehitati juurde rühmaruumide korpus koos saali, majandusruumide ja köögiga.

Uus lasteaed valmis täpselt 50. sünnipäevaks 2004. aasta sügisel. Lasteaed sai nimeks Oravake ning sinna võeti vastu 40 last, kaks liitrühma said nimed Pähklike ja Oravajütsid.

2008. aastal avati endise ambulatooriumi teisel korrusel 12le lapsele sõimerühm Käbike. Tööle võeti kaks uut õpetajat ja üks õpetaja abi.

Kokku on Oravakeses praegu 60 last, kuid järjekorras ootab 41 Raasiku valla last. Töötajaid on 17.

„Meie kollektiiv on väike, kuid üksmeelne. Personal on olnud paikne, kes on siia tööle tulnud, on jäänud aastateks. On ka neid, kes vahepeal on ära läinud, kuid tagasi tulnud,“ sõnas Linda Wróbel, kes on Raasiku lasteaia viies juhataja.

Juhatajaametis on olnud veel Magdaleena Lukas (1954-1975), Lia Rosalie Kolk (1975-1986), Silvi Paramonova (1986-1987) ja Urve Jõhvik (1987-2006).

Linda Wróbel tänas lasteaia kauaaegseid töötajaid ning endist kolleegi Maret Vatselit, kes töötas lasteaias aastatel 1971-1997 ehk 26 aastat: „Tänu tema toetusele jäin lasteaeda tööle ning pole seda kordagi kahetsenud. Mareti eeskujul olen ka ise püüdnud noori kolleege julgustada.“

Vallavalitsus tänas
Reedesel sünnipäevapeol tänas lasteaia juhataja neid, kes aastakümnete jooksul lasteaias töötanud ning ka kõiki koostööpartnereid ja abilisi. Kõigile neile kinkis ta mälestuseks Oravakese logoga laualipud.

Vallavanem Andre Sepp meenutas aegu umbes 15 aastat tagasi, mil lausa vallavolikogu istungil arutati Raasiku lasteaia kemmergukasti tühjendamisega seonduvat. Ta rõõmustas, et vahepeal on olnud nii head ajad, et on õnnestunud ehitada uus lasteaed. Volikogu esimees Kaido Kirsip märkis — uus lasteaed on ehitatud nii hästi, et on praegu sama heas korras kui viis aastat tagasi.

Andre Sepp andis vallavalitsuse tänukirjad Oravakese töötajatele Piret Kangurile, Valleriina Õunpuule, Ene Raudsepale, Moonika Õunpuule, Eve Järvetarile ning Kersti Paenurmele.

Oravakest olid sünnipäeval tänamas valla haridus- ja kultuuriasutuste juhid ning teised sõbrad. Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga rääkis, et on ise selle lasteaia vilistlane, seal on käinud ka tema lapsed ja lapselapsed. Volikogu liikmena osales ta uue lasteaia ehitamiseks moodustatud komisjoni töös ning lasteaia avamisel oli ta maskott ja kandis oravakese kostüümi.

Sünnipäevapeol esinesid Aruküla huvialakeskuse Pääsulind ning selle Raasiku filiaali õpilased.

Lasteaed sai oma laulu
Oravakese 55. sünnipäevale oli lasteaias pühendatud terve nädal. Teisipäeval oli avatud sünnipäevakohvik, kus lasteaia töötajad müüsid lapsevanemate tehtud küpsetisi. Kohvikust teenis lasteaed tulu 1834 krooni. Vaadata sai albumeid aastakümnete jooksul lasteaias tehtust ning laste ja lapsevanemate valmistatud sünnipäevakaartide näitust. Kolmapäeval avati lapsevanemate meisterdatud sügiskompositsioonide näitus ning neljapäeval oli sünnipäevahommik lastele, külas olid Aruküla lasteaia Rukkilill lapsed ja õpetajad.

Sünnipäevaettevõtmised lõppesid teisipäeval, 30. septembril, mil külla tuli Miku-Manni lasteteater etendusega „Südamega tehtud“.

Linda Wróbel kiitis, et nende õpetajad on väga loomingulised, kirjutanud ise luuletusi ning näidendeid. 55. sünnipäevaks kinkis muusikaõpetaja Piret Sternhof lasteaiale omatehtud laulu.

Üllatuseks reedel lasteaia sünnipäevale tulnud külalistele esitasid töötajad lintide, pallide ja rõngastega võimlemiskava. Kaasa tegid nii juhataja, õpetajad kui ka kokatädid.