TIMO RAUKAS Arukülast harjutab golfi suvel iga päev

3717
Aruküla noormees TIMO RAUKAS soovib pääseda Eesti golfikoondisesse.

Aruküla õpilane TIMO RAUKAS on U15 vanuseklassi Eesti meister.

Timo Raukas on 14aastane, läheb Aruküla põhikooli 8. klassi, mängib golfi, käsipalli, muusikakoolis akordionit ja basskitarri Aruküla noortebändis Pilvelõhkujad. Juuli keskel saavutas ta golfis Estonian Junior Open 2013 võistlusel U15 vanuseklassis esimese koha. Tema eesmärk on pääseda golfis Eesti koondisesse.

Noormees alustas golfi mängimist 10aastaselt. Golfini jõudis tänu sellele, et vanaisa Villu Vilbergi sõbrale kingiti golfi algkursus ehk GreenFree. Sõber kutsus kaasa vanaisa, kes omakorda võttis mängima lapselapse. Pärast algkursust hakkas Timo Raukas käima paari aasta eest avatud Jõelähtme golfikoolis.

Järgnesid võistlused, millest tähtsaim oli äsja võidetud Estonian Junior Open. Võistlusel, kus osalesid ka lätlased ja soomlased oli kokku 11 võistlejat. Mäng oli tasavägine, sest teiseks jäänud võistlejat edastas Timo Raukas vaid ühe löögiga. Kokkuvõttes oli tema tulemus 167 lööki kahepäevasel võistlusel.

Kuna tegu on põhiliselt suvise mänguga, siis harjutab Timo Raukas suvel golfi iga päev, mõnikord ka mitu korda päevas ja pausi ei tee ka nädalavahetustel. Kaks korda nädalas on koolis trenn, ülejäänud päevadel on võistlused või lihtsalt mängud.

„Mulle meeldib golfi juures, et saab looduses kõndida. Rajad on väga ilusad, näiteks lummavad järved,“ selgitab noormees, miks golf on hea spordiala.

Vanaisa Villu Vilberg täiendab, et mängija läbib rajal kokku umbes 12 kilomeetrit, seega igati tervislik ala, mida tasub harrastada igas vanuses.

Golf ei nõua erilisi füüsilisi eeldusi, kuid vajalik on hea rütmitunne ja paindlikkus. Siinkohal tulevad Timo Raukasele appi tema teised hobid, muusika annab rütmitunde ja käsipall paindlikkuse.

Timo Raukasele meeldib golf ka seetõttu, et tänu mängule on tulnud juurde palju sõpru. Golf on mäng, kus rajale läheb korraga neli inimest sõltumata soost, vanusest või tasemest. Rajale võivad korraga sattuda väga erinevad inimesed.

Noormehe esimene treener ütles talle, et see mäng nõuab ausust, sest iga mängija loeb ise oma punkte. Raja läbimine võtab tavaliselt üle nelja tunni ja iga selle aja sees tehtud löök nõuab keskendumist. Tegu on mõistuse mänguga, millel on ka oma etikett. Näiteks kantakse golfis spetsiaalset väljapeetud ja korrektset riietust ning käitumine peab olema viisakas.

Talvel käib Timo Raukas golfikoolis paar korda nädalas, kuna harjutada saab ainult sisetingimustes ning hobiga jõuab tegeleda kooli ja teiste huvitegevuste kõrvalt. Lisaks trennidele sõidavad vanaisa ja lapselaps kord talve jooksul mõnele välisreisile, et golfi mängida. Viimasel talvel olid Türgis.

Villu Vilberg tegeleb hobiga peaaegu sama palju kui lapselaps ning võistlustel on ta enamjaolt alati kaasas: „Peab käima juba seetõttu, et Jõelähtmele või võistlustele sõiduks on vaja trans­porti.“

Vanaisa ja lapselapse jutust selgub, et golf on muutunud populaarsemaks üle kogu Eesti. Viimastel aastatel on rajatud mitu golfikooli ja ka riik on hakanud spordiala toetama, sest esmakordselt on golfimäng 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiamängude kavas. Paljud treenerid Eesti golfikoolides on õppinud välismaal ja on rahvusvahelise kogemusega. Ka Aruküla elanikke on tabanud golfipisik. Teadaolevalt tegeleb selle hobiga juba üle 20 inimese, sealhulgas Timo Raukase suguvõsa liikmed. Aruküla omad korraldavad juba omavahelisi meistrivõistlusi.

Villu Vilbergi sõnul on noorele sportlasele kõige olulisem mängida golfi pidevalt ja saada kogemusi. Ta ei kahtle, et sellisel juhul pääseb noormees Eesti koondisesse. Timo Raukas ütleb, et kes palju teeb, see ka palju jõuab, kuid perekonna heakskiit ja tugi on tema vanuses sportlasele samuti väga olulised.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama