Anijal tuleb põllumajandusteemaline ajalookonverents

1149

MTÜ Kehra Raudteejaam sai konverentsi korraldamiseks 1102 eurot KOPi toetust.

Kehras tuleb septembris MTÜ Kehra Raudteejaam korraldatud neljas ajalookonverents. Seekordse ajalookonverentsi teema on „Muinastalust moodsa põllupidamiseni. Pilte Anija vallast“. Konverentsile on kutsutud esinema Jõgeva sordiaretuse instituudi direktor Mati Koppel, kes kõneleb Jõgevamaa sordiaretuse katsejaama kunagisest filiaalist Kehras.

„Filiaal tegutses Kehras II maailmasõja lõpuni ja kadus sovhoosi loomisel. Selle olemasolu on unustatud ja palju selle ajaloost ei teata,“ selgitas MTÜ Kehra Raudteejaam juhatuse esimees Anne Oruaas.

Anija valla koduloouurija Ants Miidla teeb ettekande Anija valla piimaühisusest, mis tegutses kahe maailmasõja vahelises Eesti Vabariigis.

Harrastusajaloolasest mõisauurija Valdo Praust kõneleb mõisa maadest ja ajaloost ning mõisade teemal kõneleb ka ajaloolane Ants Hein.

„Ilmselt räägitakse konverentsil midagi ka Kehra sovhoosist ning peame läbirääkimisi  praeguste kohalike ettevõtjatega, kes teeks ülevaate tänapäeva põllumajandusest Anija vallas,“ ütles Anne Oruaas.

Ta lisas, et konverentsi ajaks on kavas üles panna aukirjade ja diplomite näitus. Seekordne konverents tuleb Anija mõisas ning  kavas on liikuma panna Soodla-Lilli-Anija buss, et ka külade inimesed saaksid kuulama minna. Kohaliku Omaalgatuse Programmist eraldati ürituse läbiviimiseks 1102,55 eurot. Varasematel aastatel on Kehra ajalookonverentside teemad olnud Vabadussõda, muinasaeg ja Kehra tehas.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama