TANEL TALVE kogus Euroopa Parlamendi valimistel 10 073 häält

1269

Suhtekorraldaja JANEK MÄGGI nimetas TANEL TALVET valimiste suurimaks üllatajaks.

Eesti keskmine valimisaktiivsus oli 36,5 protsenti, Harjumaal valis 39,9 protsenti valijatest. Anija vallast osales 1246, Kuusalu vallast 1881, Raasiku vallast 1226, Loksa linnast 406 inimest.

Europarlamenti pääsesid Andrus Ansip ja Kaja Kallas Reformierakonnast, Marju Lauristin Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Tunne-Väldo Kelam IRList, Yana Toom Keskerakonnast, üksikkandidaat Indrek Ta-rand. Anija volikogu liige Tanel Talve kogus üksikkandidaadina 10 073 häält, Kuusalu volikogu liige Emil Rutiku sai Iseseisvuspartei kandidaadina 338 häält.

Tanel Talve kommenteeris, loodetavasti ei mõjutanud ainult teletöö, vaid mõtted, mida tutvustas: „Olen aastaid tegelenud maaelu arendamisega. Lihtsuses peitub võlu. Rääkisin, mida mõtlen. Inimesed vajavad läbipaistvamat ja ausamat poliitikat. Kampaania käigus käisin Kihnus, Hiiumaal, Moostes, Alatskivil Võrus, sain uusi tutvusi, see annab jõudu külaelu valdkonnaga edasi tegeleda.“

Pakutud on, et Tanel Talve võiks nüüd edukalt kandideerida ka riigikogusse. Ta ise ütles, et see on variant, kuid veel ei tea.

Emil Rutiku lausus, et  kampaaniat ei teinud: „Tulemus on täitsa tubli, kui arvestada, et paar päeva enne nimekirjade kinnitamist helistati, pakuti võimalust erakonnaga kandideerida. Kui oleksin europarlamenti pääsenud, oleksin liitunud suurima parteiga, Euroopa Rahvaparteiga. Eestist on kolm saadikut liberaalide ehk ühe väiksema fraktsiooni ridades, sel pole häälejõudu.“

Eelmine artikkelAruküla käsipallipoisid osalesid Siuntio Cup´il
Järgmine artikkelEesti Raudtee pole nõus Raasiku ülesõidul raiutud puid asendama