TANEL PAABO võitis suurturniiri karates Austrias

491

19. jaanuaril peeti Austrias Hardis spordihallis Am See rahvusvaheline karateturniir Austrian Championscup 2013. Sellest tipptasemel turniirist võttis osa ligi 500 sportlast 13 riigist. Eestit oli esindamas neli sportlast, kelle hulka kuulus ka Kuusalu karateka Tanel Paabo, kes käes­olevast õppeaastast õpib Tallinnas Audentese Spordigümnaasiumi 10. klassis.

Tanel Paabo kaalukategoorias juuniorid U18 +76kg oli 17 konkurenti seitsmest riigist. Avakohtumises võitis ta šveitslast Ahmedi Bejtullahi 5:0. Järgmistes ringides alistas sakslase Droste Fabiani 5:0 ja teise sakslase Bücheler Moritzi 2:0. Finaalkohtumine Saksamaa rahvuskoondisesse kuuluva Kerber Benjaminiga oli tasavägine, kuid lõppes ikkagi Tanel Paabo 2:1 võiduga. See oli talle teine järjestikune võit Austrian Championscupil.

Tänavune võit on seda hinnatavam, sest võistelda tuli murtud varbaluuga, mille Tanel Paabo sai poolteist nädalat enne Austria võistlust treeningul.