TANEL PAABO Kuusalust sai noore sportlase preemia

2447

Kuusalu karateka TANEL PAABO käis reedel, 2. detsembril presidendiproua EVELIN ILVESE kutsel Kadriorus preemiat vastu võtmas.

Noore sportlase preemia 2011 laureaadid on karateka Tanel Paabo, kes õpib Kuusalu keskkooli 9. klassis, judoka Rebeca Lotta Aasmäe Viljandi Carl Robert Jakobsoni nimelise gümnaasiumi 5. klassist ja kuulmispuudega kergejõustiklane Jorgen Liiv, kes on Tallinna Tehnikakõrgkoolis rakendusarhitektuurieriala tudeng.

Noore sportlase preemiaid jagab viiendat aastat Sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfond, rahastab Nordea pank.
Preemiasaajad kuulutatakse välja kahel korral aastas – aprillis ja novembris. Preemia on mõeldud kuni 21aastastele väga heade õpitulemustega noortele, et katta nende treening- ja võistluskulusid. Ühe korraga läheb jagamisele 3195 eurot, mis tavaliselt on jaotunud kolme või enama saaja vahel. Tänavu said noored sportlased igaüks üle 1000 euro.

Preemia ja tänukirja andsid üle presidendiproua Evelin Ilves ning Nordea panga Eesti filiaali juht Vahur Kraft.

Tanel Paabo pidas preemiasaanute nimel tänukõne. Presidendilossis käisid temaga koos ka Tallinna karateklubi Budo treener ja Eesti koondise pea­treener Aleksandr Zõkov, EKF peasekretär Rando Siirak ning isa Ain Paabo.

Tanel Paabo on karatega tegelenud alates 2006. aastast, alguses Kuusalu karateklubis IVL Priit Seli käe all, 2008. aastast treenib klubis Budo.
Treeningutele Tallinna sõidab kuuel päeval nädalas, koolis õpib neljadele-viitele.

Tanel Paabo on tulnud aastatel 2009 ja 2010 Eesti noortemeistriks kumites ning ka kahekordseks Soome meistriks. Käesoleva aasta aprillis saavutas ta Euroopa noortemeistri tiitli Shotokan karates.

„Uhke tunne oli preemiat saada,“ ütles Tanel Paabo Sõnumitoojale. Ta rääkis, et kogu aeg on väga kiire, tähtis on lõpetada teine õppeveerand heade hinnetega ning valmistuda veebruaris toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks Bakuus. Jõuluvaheajal läheb ta Lääne-Virusse Vinni treeninglaagrisse, kuhu koguneb karate noortekoondis.

Nordea pangalt oli preemiasaajale diplom, millele oli kirjutatud, et pank ja EV presidendi kantselei avaldavad tunnustust märkimisväärse arengu ning silmapaistvate sportlike tulemuste eest.

Evelin Ilvese tänukirjas on laused: „Mul on hea meel tunnustada Sind ja Sinu tegemisi spordis. Edu ja saavutusi sportlasteel, tugevat tahet ja erksat vaimu õpingutes.“

Veel said noored sportlased Gerd Kanteri raamatu „15 sammu võiduni“.

Evelin Ilves on koos ühe Eesti tippsportlasega külastanud alati preemia saanud noorte sportlaste koole. Seega on presidendiprouat uue aasta algusepoole oodata Kuusalu kooli.

Kuusalu valla karateka Tanel Paabo sponsorid on AS Eesti Eine, AS Hydroscand, OÜ Emart ja OÜ Monier.

Eelmine artikkelPiirkondlike tugiisikute konkursi tulemused selgunud
Järgmine artikkelHarjumaa Muuseumis avati näitus „Elu Kehra tehase korstna all“